TOP 10: Gry imprezowe z 1-2 Switch

1-2 Switch to zestaw 28 minigier wykorzystujących ruchowe możliwości kontrolerów JoyCon. W poniższym zestawieniu wybraliśmy dla Was 10, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się na imprezach w gronie znajomych.

1-2 Switch to zestaw 28 minigier wykorzystujących ruchowe możliwości kontrolerów JoyCon. W poniższym zestawieniu wybraliśmy dla Was 10, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się na imprezach w gronie znajomych.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Konsola Nintendo Switch zadebiutowała w marcu tego roku i szybko zdobyła popularność, zwłaszcza na Zachodzie, gdzie sklepowe zapasy wyprzedają się w błyskawicznym tempie. W dniu premiery urządzenie oferowało dostęp do kilku produkcji – w tym świetnie przyjętego The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dziś jednak chcielibyśmy skupić się na innej grze na wyłączność, która zadebiutowała na nowej konsoli Nintendo, a mianowicie 1-2-Switch.

Boxing Gym

Boxing Gym to prosta gra, w której dwóch graczy staje naprzeciw siebie, a następnie wykonuje określone ciosy. Zwycięża osoba, która wykona je precyzyjnie i jak najszybciej. Ta minigra świetnie sprawdza się na imprezach – nie tylko wymaga refleksu i wsłuchiwania się w komendy, ale też wygląda na tyle zabawnie, że powinna zapewnić rozrywkę nie tylko grającym, ale i osobom oglądającym ich zmagania.

Plate Spin

W Plate Spin zadaniem graczy jest rozkręcenie wirtualnego talerza i utrzymywanie go w ruchu poprzez umiejętne poruszanie kontrolerem JoyCon. Brzmi prosto, jednak w praktyce wymaga nie tylko skupienia, ale i „walki” z drugim graczem, który może próbować wytrącić nam „talerz” z ręki, a tym samym przyczynić się do naszej porażki.

Soda Shake

Niemal wszystkie gry dostępne w 1-2 Switch przeznaczone są wyłącznie dla dwóch graczy. Wyjątkiem jest Soda Shake, w której zadaniem grających jest potrząsanie wirtualną butelką gazowanego napoju, a następnie przekazywanie jej znajomym. Celem gry jest ukończenie jej bez „oblania się” płynem. Dlaczego warto zainteresować się akurat tą pozycją? Przede wszystkim ze względu na to, że można zaangażować do niej więcej osób.

Milk

Gra polegająca na dojeniu wirtualnej krowy stała się już niemal legendą i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym elementem całego 1-2-Switch. Ten nietypowy pomysł sprawdza się jednak całkiem nieźle jako rywalizacyjna gra imprezowa dla dwóch osób, która wymaga dobrej koordynacji ruchowej – kluczem do sukcesu jest wykonywanie odpowiedniego gestu przy jednoczesnym, rytmicznym naciskaniu przycisków.

Treasure Chest

W Treasure Chest zmagamy się z rozwinięciem łańcuchów, które oplatają skrzynie ze skarbem. W tym celu konieczne jest poruszanie kontrolerami JoyCon w taki sposób, aby rozplątać stalowe więzy i uwolnić skarb. Tym razem zamiast refleksu i zręczności konieczna jest przede wszystkim precyzja i umiejętne manipulowanie padem w dłoniach.

Quick Draw

Ta minigra pozwala graczom wcielić się w rolę rewolwerowców. Gracze trzymają kontrolery zwrócone do podłogi, a po usłyszeniu komendy muszą je podnieść, wycelować w przeciwnika i jak najszybszej nacisnąć spust. Prosty pomysł i łatwe do zrozumienia zasady sprawiają, że Quick Draw idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju spotkania ze znajomymi.

Fake Draw

Fake Draw jest nieznacznie zmodyfikowanym wariantem poprzedniej minigry. Ogólne zasady pozostają niezmienione, jednak tym razem przed komendą „Fire!” usłyszymy też inne słowa, które celowo mają wprowadzić zawodników w błąd.

Samurai Training

To zdecydowanie jedna z najbardziej widowiskowych minigier w kolekcji. Tym razem dwóch graczy wciela się w rolę samurajów – zadaniem jednego jest wykonanie ataku, rozpocząwszy go znad głowy, zaś drugi grający musi klasnąć w odpowiednim momencie, zatrzymując tym samym ostrze wirtualnej katany. Po raz kolejny jest to wymagająca refleksu zabawa, która przy okazji wygląda na tyle interesująco, że może przykuć uwagę innych osób na imprezie.

Ball Counting

Ball Counting to zdecydowanie jedna z najbardziej nietypowych pozycji w zestawieniu. Gra zasługuje jednak na zainteresowanie z uwagi na to, że świetnie prezentuje możliwości systemu HD Rumble, odpowiadającego za realistyczne wibracje. Podczas poruszania kontrolerem można poczuć poruszanie się wirtualnych kulek „w środku” pada i na tej podstawie należy zgadnąć, ile z nich znajduje się „wewnątrz”.

Safe Crack

Safe Crack to kolejna minigra, która w świetny sposób wykorzystuje system wibracji. Tym razem zadaniem graczy jest otworzenie wirtualnego sejfu – dokonuje się tego poprzez obracanie kontrolerem i wyczuwanie wibracji w odpowiednim momencie, co ma symulować poczucie obcowania z prawdziwym zamkiem szyfrowym.


Źródło: fot. Nintendo

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV