TOP 10: Najsilniejsze kobiety polityki w filmach i serialach

Zarówno seriale, jak i filmy coraz częściej prezentują wyraziste bohaterki kobiece. W dzisiejszym TOP 10 przyjrzymy się tym, które obracają się w świecie polityki.

Współcześnie władza i rządy zaczynają być tematem coraz powszechniejszym. Powstają nowe filmy i seriale, które zabierają widza do Białego Domu, Parlamentu czy nawet Pałacu Królewskiego. Polityka powoli przestaje być domeną mężczyzn, dając ogromne pole do manewru także bohaterkom kobiecym. A one z kolei muszą szybko nauczyć się zaradności, skuteczności i siły oddziaływania. Aby zostać okrzykniętą kobietą sukcesu, trzeba wyrobić w sobie naprawdę twardą i bezlitosną skorupę…

Poniższe subiektywne zestawienie prezentuje 10 najbardziej wyrazistych i najsilniejszych kobiet polityki, które możemy oglądać na ekranach – zarówno dużych, jak i małych.

10. Mackenzie Allen

Pani Prezydent
fot. ABC

Główna bohaterka serialu Pani Prezydent to świetny przykład kobiety zdolnej do kompromisów. Potrafi pogodzić życie prywatne z zawrotną karierą w polityce, prowadzi dom i rodzinę, będąc jednocześnie głową narodu, i wreszcie – gotowa jest zmierzyć się z nieznanym i osobiście przecierać szlaki innym kobietom, dla których stanowi inspirację. Mackenzie nie można odmówić siły – nie każdy podołałby presji i wyzwaniom, jakie z dnia na dzień postawił przed nim przewrotny los. W roli głównej Geena Davis.

9. Królowa Elżbieta

Królowa
fot. Pathe

Monarchini Wielkiej Brytanii pojawiła się na ekranie wielokrotnie, w tym w głośnym filmie Królowa ze oscarową rolą Helen Mirren. Elżbieta jest bohaterką prawdziwą i autentyczną. Sprawuje władzę w nieustannie zmieniającym się świecie i musi mierzyć się z kryzysem, jakim bez wątpienia była śmierć jej synowej, Diany. Zachowując pokerową twarz zdecydowanej władczyni, odsłania przed widzem także ludzkie i wrażliwe oblicze, a majestat i elegancja biją z ekranu przy każdym z jej kroków. Nie mamy wątpliwości – to jedna z najsilniejszych i ikonicznych kobiet nie tylko na ekranie, ale także w prawdziwym świecie.

8. Eleanor Shaw

Kandydat
fot. Paramount Pictures

Bezwzględna i zdecydowana bohaterka głośnego filmu Kandydat. Piastuje funkcję senatora i jednocześnie jest matką kandydata na stanowisko prezydenta. Eleanor jest gotowa poświęcić to, co należy, by osiągnąć swoje cele. W polityce często brakuje miejsca dla wyłącznie szlachetnych uczynków, z czego bohaterka doskonale zdaje sobie sprawę. Przedsiębiorcza, twarda i silna. Wykorzystuje swoją pozycję i nierzadko pozycję innych, a jej determinacja czyni z niej surową panią polityk, która ma w swoich rękach wielką władzę. Doskonała kreacja Meryl Streep.

7. Aung San Suu Kyi

The Lady
fot. EuropaCorp

Główna bohaterka filmu Lady, w którą wcieliła się Michelle Yeoh, to birmańska działaczka, laureatka Nagrody Nobla, kobieta zdeterminowana do walki w słusznej sprawie i gotowa do wyrzeczeń, by osiągnąć zamierzone cele. Jest wykształcona, opanowana i empatyczna. Chce zaprowadzić porządek nie agresją, a dobrem i otwartym sercem. Wyrzeka się własnego szczęścia w walce o szczęście uciśnionych, dzielnie staje na czele opozycji i bardzo szybko staje się ikoną i ukochaną bohaterką swojego narodu.

6. Elizabeth McCord

Madam Secretary
fot. CBS

Amerykańska Sekretarz Stanu, która musiała pokonać długą drogę, by osiągnąć sukces i wspiąć się na najwyższy szczebel kariery. Los nie szczędził jej przykrych doświadczeń, jednak nic nie jest w stanie zachwiać jej determinacją. Biegle posługuje się kilkoma językami, jest wykształcona i bardzo inteligentna, a jej głównym celem zawsze jest dążenie do sprawiedliwości i prawdy. Szlachetne intencje i empatia czynią z niej bohaterkę na miarę XXI wieku. W świecie zdominowanym przez korupcję, intrygi i dwulicowość Elizabeth lśni swoim własnym, wyjątkowym światłem. W serialu Madam Secretary bohaterkę odgrywa Téa Leoni.


House of Cards

Źródło: zdjęcie główne: Netflix
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – miało…

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Znamy już…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – reżyserzy…

Reżyserzy filmu Avengers: Wojna bez granic, bracia Russo, zostali zapytani o to, którego z X-Men…

Adam Siennica
0 -

Dinozaury w natarciu. Ostateczny zwiastun filmu…

Jurassic World: Upadłe królestwo to nowa odsłona serii stworzonej przez Stevena Spielberga. Za kamerą stoi…

Dawid Muszyński
0 -

[Rzym 2018] Obszerne plany Netflixa. Prawie…

Netflix nie zwalnia tempa i pokazuje czym zaskoczy widzów jeszcze w tym roku. W treści…

Adam Siennica
0 -

[Rzym 2018] Emma Stone i Jonah…

Na imprezie See What’s next Netflixa w Rzymie promowano nowy serial Maniac. Pierwsze zdjęcia pokazują…

Adam Siennica
0 -

[Rzym 2018] Pierwsze zdjęcia z 2.…

W Rzymie na imprezie See What’s next Netflixa ogłoszono nowe informacje o 2. sezonie niemieckiego…

Co o tym sądzisz?