Reklama

TOP 10: Najsilniejsze kobiety polityki w filmach i serialach

Zarówno seriale, jak i filmy coraz częściej prezentują wyraziste bohaterki kobiece. W dzisiejszym TOP 10 przyjrzymy się tym, które obracają się w świecie polityki.

Współcześnie władza i rządy zaczynają być tematem coraz powszechniejszym. Powstają nowe filmy i seriale, które zabierają widza do Białego Domu, Parlamentu czy nawet Pałacu Królewskiego. Polityka powoli przestaje być domeną mężczyzn, dając ogromne pole do manewru także bohaterkom kobiecym. A one z kolei muszą szybko nauczyć się zaradności, skuteczności i siły oddziaływania. Aby zostać okrzykniętą kobietą sukcesu, trzeba wyrobić w sobie naprawdę twardą i bezlitosną skorupę…

Poniższe subiektywne zestawienie prezentuje 10 najbardziej wyrazistych i najsilniejszych kobiet polityki, które możemy oglądać na ekranach – zarówno dużych, jak i małych.

10. Mackenzie Allen

Pani Prezydent
fot. ABC

Główna bohaterka serialu Pani Prezydent to świetny przykład kobiety zdolnej do kompromisów. Potrafi pogodzić życie prywatne z zawrotną karierą w polityce, prowadzi dom i rodzinę, będąc jednocześnie głową narodu, i wreszcie – gotowa jest zmierzyć się z nieznanym i osobiście przecierać szlaki innym kobietom, dla których stanowi inspirację. Mackenzie nie można odmówić siły – nie każdy podołałby presji i wyzwaniom, jakie z dnia na dzień postawił przed nim przewrotny los. W roli głównej Geena Davis.

9. Królowa Elżbieta

Królowa
fot. Pathe

Monarchini Wielkiej Brytanii pojawiła się na ekranie wielokrotnie, w tym w głośnym filmie Królowa ze oscarową rolą Helen Mirren. Elżbieta jest bohaterką prawdziwą i autentyczną. Sprawuje władzę w nieustannie zmieniającym się świecie i musi mierzyć się z kryzysem, jakim bez wątpienia była śmierć jej synowej, Diany. Zachowując pokerową twarz zdecydowanej władczyni, odsłania przed widzem także ludzkie i wrażliwe oblicze, a majestat i elegancja biją z ekranu przy każdym z jej kroków. Nie mamy wątpliwości – to jedna z najsilniejszych i ikonicznych kobiet nie tylko na ekranie, ale także w prawdziwym świecie.

8. Eleanor Shaw

Kandydat
fot. Paramount Pictures

Bezwzględna i zdecydowana bohaterka głośnego filmu Kandydat. Piastuje funkcję senatora i jednocześnie jest matką kandydata na stanowisko prezydenta. Eleanor jest gotowa poświęcić to, co należy, by osiągnąć swoje cele. W polityce często brakuje miejsca dla wyłącznie szlachetnych uczynków, z czego bohaterka doskonale zdaje sobie sprawę. Przedsiębiorcza, twarda i silna. Wykorzystuje swoją pozycję i nierzadko pozycję innych, a jej determinacja czyni z niej surową panią polityk, która ma w swoich rękach wielką władzę. Doskonała kreacja Meryl Streep.

7. Aung San Suu Kyi

The Lady
fot. EuropaCorp

Główna bohaterka filmu Lady, w którą wcieliła się Michelle Yeoh, to birmańska działaczka, laureatka Nagrody Nobla, kobieta zdeterminowana do walki w słusznej sprawie i gotowa do wyrzeczeń, by osiągnąć zamierzone cele. Jest wykształcona, opanowana i empatyczna. Chce zaprowadzić porządek nie agresją, a dobrem i otwartym sercem. Wyrzeka się własnego szczęścia w walce o szczęście uciśnionych, dzielnie staje na czele opozycji i bardzo szybko staje się ikoną i ukochaną bohaterką swojego narodu.

6. Elizabeth McCord

Madam Secretary
fot. CBS

Amerykańska Sekretarz Stanu, która musiała pokonać długą drogę, by osiągnąć sukces i wspiąć się na najwyższy szczebel kariery. Los nie szczędził jej przykrych doświadczeń, jednak nic nie jest w stanie zachwiać jej determinacją. Biegle posługuje się kilkoma językami, jest wykształcona i bardzo inteligentna, a jej głównym celem zawsze jest dążenie do sprawiedliwości i prawdy. Szlachetne intencje i empatia czynią z niej bohaterkę na miarę XXI wieku. W świecie zdominowanym przez korupcję, intrygi i dwulicowość Elizabeth lśni swoim własnym, wyjątkowym światłem. W serialu Madam Secretary bohaterkę odgrywa Téa Leoni.


House of Cards

Źródło: zdjęcie główne: Netflix
Strony: 12

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

Najlepsze polskie filmy 2017 roku [lista…

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i…

Michał Kujawiński
0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
0 -

Nieprawdopodobny budżet wszystkich kontynuacji Avatara

W poniedziałek James Cameron oficjalnie rozpoczął pracę nad kontynuacjami Avatara, które są kręcone jednocześnie. Teraz…

Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Norbert Zaskórski
0 -

Obejrzyj pierwsze 10 minut filmu Spider-Man:…

Sony Pictures zamieściło w sieci początkowe sekwencje najnowszego filmu o Człowieku-Pająku. Wszystko to z okazji…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiazdy filmu X-Men: Dark Phoenix odwiedziły…

Aktorzy z nadchodzącego widowiska 20th Century Fox na podstawie serii komiksów Marvela odwiedziły dziecięcy szpital…

Co o tym sądzisz?