Przeczytaj w weekend

Ulubieni polscy autorzy fantastyki – wyniki głosowania czytelników

Przez ostatni miesiąc mogliście wybierać swoich ulubionych polskich autorów fantastyki. Przedstawiamy wyniki Waszego głosowania.

Przez ostatni miesiąc mogliście wybierać swoich ulubionych polskich autorów fantastyki. Przedstawiamy wyniki Waszego głosowania.

W zeszłym miesiącu zaproponowaliśmy Wam wybór ulubionych polskich pisarzy fantastyki - bez podziału na gatunki. Mogliście wybierać wśród pisarzy tworzących fantasy, science fiction, horror, a także tych, których twórczość wymyka się najprostszym klasyfikacjom.

W naszej sondzie zaproponowaliśmy wam 33 nazwiska - z pełną listą możecie zapoznać się tutaj. Staraliśmy się dobrać jak najbardziej reprezentatywną grupę, ale oczywiście nie zawsze można trafić w gusta wszystkich czytelników, więc pozostawiliśmy sobie furtkę w postaci odpowiedzi "inny autor" i prosiliśmy Was, byście w komentarzach dali znać, o kim zapomnieliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że chociażby na wymienienie w ankiecie zasługiwało przynajmniej drugie tyle autorów, ale pewne ograniczenia liczbowe były konieczne.

Z opcji tej skorzystaliście w ankiecie 33 razy, a wśród autorów, którzy Waszym zdaniem powinni znaleźć się w głosowaniu, wymienialiście Michała Cholewę (autor cyklu Forta i laureata nagrody im. Janusza A. Zajdla), Marcina Podlewskiego (cykl Głębia. Skokowiec), Radka Raka (Kocham Cię, Lilith oraz Puste niebo), a także zapomnianych już trochę klasyków polskiej fantastyki: m.in. Marka Oramusa, Bohdana Peteckiego, Krzysztofa Borunia czy Konrada Fiałkowskiego.

Puste niebo - okładka
Źródło: Powergraph

A jak wypadły wyniki samego głosowania? Bez większych zaskoczeń. Oddawaliście głosy przede wszystkim na autorów popularnych serii (głównie fantasy) i pisarzy powszechnie rozpoznawalnych. Cieszy fakt, że nie zapomnieliście także o niektórych, nieżyjących już klasykach czy autorach, którzy - jak na przykład Feliks W. Kres - zakończyli już pisarską karierę lub od dłuższego czasu nie wydali żadnej nowej książki.

Poniżej znajdziecie wyniki Waszego głosowania na ulubionego polskiego autora fantastyki:

19. Aneta Jadowska, Tomasz Kołodziejczak, Rafał Kosik, Magdalena Kozak - 22 głosy

18. Anna Brzezińska - 24 głosy

17. Paweł Majka - 27 głosów

16. Marcin Przybyłek - 30 głosów

15. Jacek Komuda - 31 głosów

14. Rafał A. Ziemkiewicz - 38 głosów

13. Robert J. Szmidt - 40 głosów

12. Feliks W. Kres - 42 głosy

11. Maja Lidia Kossakowska - 55 głosów 

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. główna: Wydawnictwo Literackie

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Maggie Gyllenhaal

Maggie Gyllenhaal

ur. 1977, kończy 42 lat

Noah Gray-Cabey

Noah Gray-Cabey

ur. 1995, kończy 24 lat

Lisa Bonet

Lisa Bonet

ur. 1967, kończy 52 lat

Marg Helgenberger

Marg Helgenberger

ur. 1958, kończy 61 lat

Gigi Edgley

Gigi Edgley

ur. 1977, kończy 42 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV