VOD TVP, Netflix, HBO, TVN24 - aktualne ceny serwisów streamingowych w Polsce

Serwisy SVoD kuszą nas dostępem do setek, czasami nawet tysięcy produkcji w niskim miesięcznym abonamencie. Ale jeśli chcielibyśmy korzystać ze wszystkich, zapłacilibyśmy za tę przyjemność sporą sumkę.

Serwisy SVoD kuszą nas dostępem do setek, czasami nawet tysięcy produkcji w niskim miesięcznym abonamencie. Ale jeśli chcielibyśmy korzystać ze wszystkich, zapłacilibyśmy za tę przyjemność sporą sumkę.

Netflix, HBO i Amazon to najwięksi gracze na rynku serwisów VoD, ale nie jedyni. Co i rusz słyszymy o kolejnych usługodawcach, którzy planują podbić branżę… i sięgnąć do naszych kieszeni. Jeden z czytelników naEKRANIE pod tekstem o debiucie TVN24 GO zastanawiał się, ile musielibyśmy zapłacić za abonamenty tych wszystkich usług. Postanowiliśmy zbadać sprawę i przyjrzeć się, jak zasobnym portfelem trzeba dysponować, aby móc przebierać w filmach i serialach dostępnych w sieci.

Na początku wyjaśnijmy metodologię, jaką obraliśmy przy opracowywaniu naszego kosztorysu. Pod uwagę wzięliśmy wyłącznie te usługi, które są oficjalnie dostępne na terenie Polski, funkcjonują w wersji abonamentowej i mają w swojej ofercie treści na żądanie. Oznacza to, że w zestawieniu nie uwzględniliśmy serwisów, w których trzeba płacić za każdą produkcję oddzielnie oraz tych, które polegają na udostępnianiu kanałów linearnych, tzn. pozwalają oglądać klasyczną telewizję przez internet.

Kosztorys serwisów VoD w Polsce:

Dostawca usługi Cena Oferta
Amazon Prime Video 2,99 € miesięcznie za pierwsze pół roku, potem 5,99 € miesięcznie Ponad 1 000 popularnych filmów, programów i seriali z możliwością ściągnięcia na urządzenie mobilne. W bibliotece Amazon Originals znajdziemy takie tytuły jak The Grand Tour, Amerykańscy Bogowie czy Tom Clancy’s Jack Ryan.
CDA Premium 19,90 zł miesięcznie Dostęp do przeszło 6 000 filmów oraz seriali od dystrybutorów z całego świata.
Cineman 19,90 zł / 34,90 zł miesięcznie Możliwość obejrzenia do 20 produkcji miesięcznie z biblioteki przeszło 1200 filmów. W droższym pakiecie Cineman VODHD tytuły dostępne są w rozdzielczości HD
Eurosport Player 7,41 zł / 9 zł /12 zł miesięcznie Podane ceny uzależnione od długości trwania umowy. Cena będzie najwyższa w przypadku bezterminowej umowy rozliczanej miesięcznie a najniższa, kiedy jednorazowo opłacimy roczny abonament. W tej cenie otrzymamy dostęp do archiwalnych relacji sportowych oraz dwóch kanałów emitowanych na żywo.
Filmbox Live 19, 90 zł miesięcznie W jednym abonamencie dostaniemy do dyspozycji kilkanaście kanałów tematycznych nadawanych na żywo oraz przeszło 1500 pozycji filmowych dostępnych na żądanie w jakości HD.
HBO GO 19,90 zł miesięcznie Niemal 1500 tytułów dostępnych na żądanie, wśród nich takie pozycje jak Gra o tron, Czarnobyl czy Opowieść podręcznej.
ipla Filmy i Seriale 20 zł miesięcznie Dostęp do bazy filmów i seriali m.in. od AXN, Epic, Paramount, Kino Świat i Monolith. Subskrybenci mają także do dyspozycji 23 kanały filmowe na żywo, takie jak Comedy Central, AXN, Paramount Channel, FILM BOX i BBC.
ipla News i Rozrywka 20 zł miesięcznie Dostęp do bazy filmów i programów dokumentalnych produkcji m.in. Discovery, Animal Planet czy E!Entertainment.Subskrybenci mają także do dyspozycji 47 kanałów rozrywkowych, newsowych i dokumentalnych emitowanych na żywo.
ipla Dzieci 10 zł miesięcznie Oferta skrojona z myślą o najmłodszych widzach. W pakiecie dostępnych jest 11 kanałów dla dzieci na żywo oraz biblioteka kilkudziesięciu bajek udostępnianych w modelu VoD takich jak SpongeBob Kanciastoporty czy My Little Pony: Przyjaźń to magia.
Netflix 34 zł / 43 zł / 52 zł miesięcznie Dostęp do przeszło 3 000 filmów i seriali. Wysokość abonamentu uzależniona od maksymalnej rozdzielczości odtwarzanych filmów oraz maksymalnej liczby oglądających. To tu obejrzymy takie produkcje jak Czarne lustroWhat / If czy Lucyfer.
Player Start 10 zł miesięcznie Dostęp do treści VoD bez reklam, seriali i programów z TVN24, TTV, HGTV, TVN, TVN Turbo, TVN Style, w tym treści przedpremierowych. W pakiecie znajdziemy także 400 godzin bajek bez reklam.
TVN24 GO 10 zł miesięcznie Dostęp do biblioteki programów i magazynów publicystycznych Grupy TVN Discovery Polska oraz czterech kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, GO1 oraz GO2.
TVP VOD 9,99 zł / 20,43 zł miesięcznie Osoby opłacające abonament RTV mogą korzystać ze Strefy ABO za darmo. Jeśli wnoszą opłatę roczną, w ich przypadku miesięczny koszt subskrypcji wyniesie nieco ponad 20 zł. Pozostali użytkownicy mogą otrzymać dostęp do Strefy ABO za 9,99 zł miesięcznie. W bibliotece TVP znajdziemy kultowe polskie firmy i seriale, produkcje BBC oraz przedpremierowe odcinki seriali emitowanych w telewizji.

Powyższa tabela uwzględnia wyłącznie oferty abonamentowe, oprócz tego poszczególne odcinki filmów i seriali możemy wypożyczać na takich stronach jak Chili.com, vod.pl czy Rakuten.tv. Gdybyśmy chcieli zasubskrybować wszystkie powyższe serwisy, w opcji minimum zapłacilibyśmy ok. 217 zł, a ostateczna cena uzależniona byłaby od aktualnego kursu euro. Przy założeniu, że z Eurosportem rozliczamy się w pakiecie bezterminowym, opłacamy abonament RTV oraz najdroższy pakiet Netflixa i Cinemana, łączny koszt wzrósłby do ok. 262 zł.

A to jeszcze nie wszystkie wydatki, jakie czyhają na miłośników filmów, seriali oraz rozgrywek sportowych. Platformy VoD oferują także dostęp do dodatkowych kanałów na żywo. Za pakiet ipla HBO z kanałami HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax, Cinemax 2, AXN, AXN Black, AXN Spin, AXN White trzeba zapłacić 25 zł miesięcznie, a za cztery kanały Eleven Sports 15 zł. Z kolei pakiet ipla Sport za 10 zł w sezonie mistrzowskim udostępnia bazę VoD archiwalnych rozgrywek.

Player wycenił 8 kanałów Canal+ na dodatkowe 40 zł (w promocji, standardowa cena jest o 10 zł wyższa), w swojej ofercie ma także pakiet Best TV, w którym otrzymamy dostęp kilkudziesięciu kanałów informacyjnych, sportowych i rozrywkowych m.in. TVN24, TVN24 BiŚ, TVN Style, TVN Turbo, HGTV, nSport+, Ale kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, FOX, National Geographic, TLC, AXN, BBC Brit, TNT, NICKELODEON POLSKA, Disney Channel, Eurosport 1 czy Eurosport 2. Na największe dodatkowe koszty narażeni są miłośnicy piłki nożnej. Za 7-dniowy pakiet Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA ipla życzy sobie aż 40 zł... w skali tygodnia.

Gdyby zatem ktoś chciałby mieć nieograniczony dostęp do serwisów VoD, zarówno tych oferujących treści linearne, jak i na żądanie, musiałby zapłacić za taką przyjemność od 300 do nawet 400 zł, w zależności od tego, czy fascynuje się piłką nożną i czy chce śledzić najważniejsze mecze na żywo. A to jeszcze nie wszystko. Wszak wkrótce będziemy mogli korzystać także z serwisów DC Universe oraz Disney+.

Jeśli zastanawiasz się, w które serwisy najlepiej zainwestować - sprawdź naszą porównywarkę VoD pod adresem vod.naekranie.pl. Sprawdzisz tam, na jakiej platformie znajdziesz interesujące cię filmy i seriale.

 

 

Źródło: Zdjęcie: Pixabay

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV