VOD TVP, Netflix, HBO, TVN24 - aktualne ceny serwisów streamingowych w Polsce

Serwisy SVoD kuszą nas dostępem do setek, czasami nawet tysięcy produkcji w niskim miesięcznym abonamencie. Ale jeśli chcielibyśmy korzystać ze wszystkich, zapłacilibyśmy za tę przyjemność sporą sumkę.

Serwisy SVoD kuszą nas dostępem do setek, czasami nawet tysięcy produkcji w niskim miesięcznym abonamencie. Ale jeśli chcielibyśmy korzystać ze wszystkich, zapłacilibyśmy za tę przyjemność sporą sumkę.

Netflix, HBO i Amazon to najwięksi gracze na rynku serwisów VoD, ale nie jedyni. Co i rusz słyszymy o kolejnych usługodawcach, którzy planują podbić branżę… i sięgnąć do naszych kieszeni. Jeden z czytelników naEKRANIE pod tekstem o debiucie TVN24 GO zastanawiał się, ile musielibyśmy zapłacić za abonamenty tych wszystkich usług. Postanowiliśmy zbadać sprawę i przyjrzeć się, jak zasobnym portfelem trzeba dysponować, aby móc przebierać w filmach i serialach dostępnych w sieci.

Na początku wyjaśnijmy metodologię, jaką obraliśmy przy opracowywaniu naszego kosztorysu. Pod uwagę wzięliśmy wyłącznie te usługi, które są oficjalnie dostępne na terenie Polski, funkcjonują w wersji abonamentowej i mają w swojej ofercie treści na żądanie. Oznacza to, że w zestawieniu nie uwzględniliśmy serwisów, w których trzeba płacić za każdą produkcję oddzielnie oraz tych, które polegają na udostępnianiu kanałów linearnych, tzn. pozwalają oglądać klasyczną telewizję przez internet.

Kosztorys serwisów VoD w Polsce:

Dostawca usługi Cena Oferta
Amazon Prime Video 2,99 € miesięcznie za pierwsze pół roku, potem 5,99 € miesięcznie Ponad 1 000 popularnych filmów, programów i seriali z możliwością ściągnięcia na urządzenie mobilne. W bibliotece Amazon Originals znajdziemy takie tytuły jak The Grand Tour, Amerykańscy Bogowie czy Tom Clancy’s Jack Ryan.
CDA Premium 19,90 zł miesięcznie Dostęp do przeszło 6 000 filmów oraz seriali od dystrybutorów z całego świata.
Cineman 19,90 zł / 34,90 zł miesięcznie Możliwość obejrzenia do 20 produkcji miesięcznie z biblioteki przeszło 1200 filmów. W droższym pakiecie Cineman VODHD tytuły dostępne są w rozdzielczości HD
Eurosport Player 7,41 zł / 9 zł /12 zł miesięcznie Podane ceny uzależnione od długości trwania umowy. Cena będzie najwyższa w przypadku bezterminowej umowy rozliczanej miesięcznie a najniższa, kiedy jednorazowo opłacimy roczny abonament. W tej cenie otrzymamy dostęp do archiwalnych relacji sportowych oraz dwóch kanałów emitowanych na żywo.
Filmbox Live 19, 90 zł miesięcznie W jednym abonamencie dostaniemy do dyspozycji kilkanaście kanałów tematycznych nadawanych na żywo oraz przeszło 1500 pozycji filmowych dostępnych na żądanie w jakości HD.
HBO GO 19,90 zł miesięcznie Niemal 1500 tytułów dostępnych na żądanie, wśród nich takie pozycje jak Gra o tron, Czarnobyl czy Opowieść podręcznej.
ipla Filmy i Seriale 20 zł miesięcznie Dostęp do bazy filmów i seriali m.in. od AXN, Epic, Paramount, Kino Świat i Monolith. Subskrybenci mają także do dyspozycji 23 kanały filmowe na żywo, takie jak Comedy Central, AXN, Paramount Channel, FILM BOX i BBC.
ipla News i Rozrywka 20 zł miesięcznie Dostęp do bazy filmów i programów dokumentalnych produkcji m.in. Discovery, Animal Planet czy E!Entertainment.Subskrybenci mają także do dyspozycji 47 kanałów rozrywkowych, newsowych i dokumentalnych emitowanych na żywo.
ipla Dzieci 10 zł miesięcznie Oferta skrojona z myślą o najmłodszych widzach. W pakiecie dostępnych jest 11 kanałów dla dzieci na żywo oraz biblioteka kilkudziesięciu bajek udostępnianych w modelu VoD takich jak SpongeBob Kanciastoporty czy My Little Pony: Przyjaźń to magia.
Netflix 34 zł / 43 zł / 52 zł miesięcznie Dostęp do przeszło 3 000 filmów i seriali. Wysokość abonamentu uzależniona od maksymalnej rozdzielczości odtwarzanych filmów oraz maksymalnej liczby oglądających. To tu obejrzymy takie produkcje jak Czarne lustroWhat / If czy Lucyfer.
Player Start 10 zł miesięcznie Dostęp do treści VoD bez reklam, seriali i programów z TVN24, TTV, HGTV, TVN, TVN Turbo, TVN Style, w tym treści przedpremierowych. W pakiecie znajdziemy także 400 godzin bajek bez reklam.
TVN24 GO 10 zł miesięcznie Dostęp do biblioteki programów i magazynów publicystycznych Grupy TVN Discovery Polska oraz czterech kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, GO1 oraz GO2.
TVP VOD 9,99 zł / 20,43 zł miesięcznie Osoby opłacające abonament RTV mogą korzystać ze Strefy ABO za darmo. Jeśli wnoszą opłatę roczną, w ich przypadku miesięczny koszt subskrypcji wyniesie nieco ponad 20 zł. Pozostali użytkownicy mogą otrzymać dostęp do Strefy ABO za 9,99 zł miesięcznie. W bibliotece TVP znajdziemy kultowe polskie firmy i seriale, produkcje BBC oraz przedpremierowe odcinki seriali emitowanych w telewizji.

Powyższa tabela uwzględnia wyłącznie oferty abonamentowe, oprócz tego poszczególne odcinki filmów i seriali możemy wypożyczać na takich stronach jak Chili.com, vod.pl czy Rakuten.tv. Gdybyśmy chcieli zasubskrybować wszystkie powyższe serwisy, w opcji minimum zapłacilibyśmy ok. 217 zł, a ostateczna cena uzależniona byłaby od aktualnego kursu euro. Przy założeniu, że z Eurosportem rozliczamy się w pakiecie bezterminowym, opłacamy abonament RTV oraz najdroższy pakiet Netflixa i Cinemana, łączny koszt wzrósłby do ok. 262 zł.

A to jeszcze nie wszystkie wydatki, jakie czyhają na miłośników filmów, seriali oraz rozgrywek sportowych. Platformy VoD oferują także dostęp do dodatkowych kanałów na żywo. Za pakiet ipla HBO z kanałami HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax, Cinemax 2, AXN, AXN Black, AXN Spin, AXN White trzeba zapłacić 25 zł miesięcznie, a za cztery kanały Eleven Sports 15 zł. Z kolei pakiet ipla Sport za 10 zł w sezonie mistrzowskim udostępnia bazę VoD archiwalnych rozgrywek.

Player wycenił 8 kanałów Canal+ na dodatkowe 40 zł (w promocji, standardowa cena jest o 10 zł wyższa), w swojej ofercie ma także pakiet Best TV, w którym otrzymamy dostęp kilkudziesięciu kanałów informacyjnych, sportowych i rozrywkowych m.in. TVN24, TVN24 BiŚ, TVN Style, TVN Turbo, HGTV, nSport+, Ale kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, FOX, National Geographic, TLC, AXN, BBC Brit, TNT, NICKELODEON POLSKA, Disney Channel, Eurosport 1 czy Eurosport 2. Na największe dodatkowe koszty narażeni są miłośnicy piłki nożnej. Za 7-dniowy pakiet Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA ipla życzy sobie aż 40 zł... w skali tygodnia.

Gdyby zatem ktoś chciałby mieć nieograniczony dostęp do serwisów VoD, zarówno tych oferujących treści linearne, jak i na żądanie, musiałby zapłacić za taką przyjemność od 300 do nawet 400 zł, w zależności od tego, czy fascynuje się piłką nożną i czy chce śledzić najważniejsze mecze na żywo. A to jeszcze nie wszystko. Wszak wkrótce będziemy mogli korzystać także z serwisów DC Universe oraz Disney+.

Jeśli zastanawiasz się, w które serwisy najlepiej zainwestować - sprawdź naszą porównywarkę VoD pod adresem vod.naekranie.pl. Sprawdzisz tam, na jakiej platformie znajdziesz interesujące cię filmy i seriale.

 

 

Źródło: Zdjęcie: Pixabay

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Danielle Panabaker

Danielle Panabaker

ur. 1987, kończy 32 lat

Jeremy Irons

Jeremy Irons

ur. 1948, kończy 71 lat

Jimmy Fallon

Jimmy Fallon

ur. 1974, kończy 45 lat

Grazyna Szapolowska

Grazyna Szapolowska

ur. 1953, kończy 66 lat

Jóhann Jóhannsson

Jóhann Jóhannsson

ur. 1969, kończy 50 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV