Przeczytaj w weekend

Znani aktorzy w serialu Przyjaciele. Przegląd występów gwiazd

Przyjaciele to niezwykłe fenomen w historii telewizji. W gościnnych rolach pojawiały się najwięksi aktorzy znani z kina i telewizji.

Przyjaciele to niezwykłe fenomen w historii telewizji. W gościnnych rolach pojawiały się najwięksi aktorzy znani z kina i telewizji.

Adam Siennica
Adam Siennica

S‌erial Friends to był prawdziwy fenomen, w żadnym innym serialu komediowym nie mieliśmy tylu gościnnych występów największych ówczesnych gwiazd kina i telewizji. I to nie mówimy tutaj tylko o aktorach komediowych jak Billy Crystal czy Robin Williams, ale o aktorach, którzy często z komediami nie mieli nic wspólnego jak Jean Claude Van Damme, Bruce Willis, Gary Oldman czy Brad Pitt. A były przecież jeszcze takie wyjątkowe aktorki jak Julia Roberts, Isabella Rossellini, Susan Sarandon czy Winona Ryder. Tak naprawdę to mówimy tutaj o przynajmniej kilkudziesięciu aktorach, którzy przewinęli się przez 10 sezonów serialu.

Sprawdź swoją wiedzę o serialu Przyjaciele [QUIZ]

W artykule wybrałem dla Was najciekawsze występy bardziej znanych osób. Na końcu wymienię nazwiska, które pominąłem, a o których też warto pamiętać. Łącznie mowa jest o 73 osobach. 22 września 2019 roku minęło równe 25 lat od premiery.

Brad Pitt

To był naprawdę zabawny występ. Aktor zagrał Willa z czasów szkoły bohaterów. Wówczas był on chłopakiem z nadwagą, a teraz wygląda świetnie i podoba się Rachel, Phoebe i Monice. Problem polegał na tym, że on nie lubił Rachel za to, jaka była w czasach szkoły. Wspólne scen podczas święta Dziękczynienia bawią do łez.

Tom Selleck

Co prawda, nie jest to epizodyczna gościnna rola, bo Selleck pojawiał się przez kilka sezonów, ale nadal zalicza się do występów gwiazd. Grał tutaj chłopaka Moniki. Aktor wcześniej znany był z kultowego serialu Magnum, P.I..

Paul Rudd

Obecnie jest to wielka gwiazda komedii i superbohater z filmu Ant-Man. W Przyjaciołach miał większą rolę przez kilka sezonów, zakończoną ślubem z Phoebe. Miał sporo zabawnych momentów i wnosił dużo dobrego do serialu.

Gary Oldman

Jeden z najlepszych żyjących aktorów miał przekomiczną rolę komediową. Pamiętacie jego wspólne sceny z Joey'em, jak na siebie pluli? Grał on aktora, który razem z Joey'em występował w filmie. A sam Oldman był nominowany do Emmy za tę rolę.

George Clooney i Noah Wyle

Panowie pojawili się w duecie na fali popularności serialu ER, w którym grali główne role. Co ciekawe, tutaj też wcielili się w dość specyficznych lekarzy.


Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV