Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
6/10

Avengers i X-Men – Axis – recenzja komiksu

Axis to kolejny duży event w ramach Marvel NOW, rozpisany na kilka serii, w tym tomie znajdujący swój finał. Wyszło przeciętnie.

Marvel Now to opowieść rozpisana na wiele solowych serii, w których Thor, Deadpool, Spider-Man czy Hawkeye sami załatwiają swoje sprawy, kilka „drużynowych”, gdzie mamy X-Men, Avengers i Strażników Galaktyki, i wreszcie crossovery, czyli punkty kulminacyjne, w który wszystkie albo przynajmniej większość tych historii spotyka się od czasu do czasu, zazwyczaj by efektownie wybuchnąć. Była już Nieskończoność z Thanosem, była Avengers: Narodziny Ultrona, Bitwa atomu z X-Men, a ostatnio Grzech pierworodny, teraz zaś w Axis wreszcie zamyka się wątek Red Skulla, który posiadł moce profesora Xaviera. Generalnie sprawdza się to raz lepiej (Nieskończoność), raz gorzej (Bitwa atomu), spełnia jednak swoją rolę – tętna, w którym bije ta wielka opowieść uniwersum Marvela.

Axis to przykład crossoveru ciekawego. Czy gdyby go sobie darowano, wiele byśmy stracili? Nie. Ale skoro już tu jest, można rzucić okiem. Pierwsze wrażenie będzie takie,  że to w sumie pomysł z cyklu „oczywiste oczywistości” w komiksach, a więc odwrócenie ról, gdzie ci dobrzy stają się złymi, a ci źli odnajdują w sobie chęć czynienia dobra. Gdy się jednak wgryźć w tę historię, doceni się choćby Carnage’a czy Deadpoola, teraz w wersji Zenpool, trzeba też przyznać, że wielkie mordobicie z Red Onslaughtem jest nad wyraz efektowne.

Przy czym trudno nie zauważyć, że sam scenariusz komiksu sprowadzał się dokładnie do słów: mordobicie z Red Onslaughtem. Przynajmniej w pierwszej części, gdzie w tle mamy wielkiego stwora z czerwoną czaszką zamiast głowy, z mnóstwem macek i takich tam. Nasi bohaterowie zaś na zmianę próbują się z nim mierzyć, a w przerwach rozmawiają między sobą – i stąd biorą się w ogóle dialogi. Napięcia w tym niewiele, jak to w bitwach w komiksach superbohaterskich, bo zagrożenie jest wielkie, sytuacja dramatyczna, nie przekłada się to jednak jakoś na liczbę ofiar, a jedynie na narzekanie.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Scenarzysta tego chaosu, Rick Remender, wyciągnął z potencjału tej historii tyle, ile tylko się dało. Dobrze rozpisane są tu napięcia między postaciami, a przemiany, które w nich zaszły zazwyczaj wchodzą głębiej, niż zwykłe odwrócenie charakteru. Cała armia rysowników zaś, z Adamem Kubertem na czele, zadbała natomiast o to, by nasze oczy miały co chłonąć.

Czy jest się czym zachwycać? Nieszczególnie. Na co narzekać? Też jakoś nie bardzo.

Ot, czytadło, całkiem przyjemne.

Źródło: fot. Egmont
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Daredevil – co przegapiliście w 3.…

W 3. sezonie serialu Daredevil twórcy postanowili umieścić wiele easter eggów i nawiązań, które mogą…

Adam Siennica
-

Darth Vader zbudował swój zamek ma…

Darth Vader w nowym komiksie chce zbudować zamek na planecie Mustafar, który poznaliśmy w filmie…

Piotr Piskozub
-

Marvel: Avengers vs. Hulk. Jest nowy…

Marvel w komiksie pokazał nowy wygląd słynnej zbroi Iron Mana znanej jako Hulkbuster - Hulk…

Adam Siennica
-

Godzilla: Król Potworów – kim są…

Godzilla: Król Potworów to oczekiwana kontynuacja filmu z 2014 roku. Reżyser Mike Doughtery wyjawił nowe…

Adam Siennica
-

Star Trek: Discovery – Klingoni się…

Star Trek: Discovery w styczniu 2019 roku powróci z 2. sezonem. Do sieci trafiło nowe…

Norbert Zaskórski
spoilery
-

Nawiedzony dom na wzgórzu: sezon 1…

Nawiedzony dom na wzgórzu to nowy serial grozy Netflixa oparty na popularnej powieści autorstwa Shirley…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 15 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 15 sek. [X]