Ocena recenzenta:
7/10

Billions: sezon 2, odcinek 7 – recenzja

Billions konsekwentnie kroczy nowo obraną ścieżką, w której bohaterowie skupiają się na swojej karierze, a nie na swoim konflikcie. To świetne posunięcie.
ShowMax Najlepsze seriale

Bobby (Damian Lewis) zwołuje zebranie firmy by zrobić burzę mózgów i wymyślić jak wyjść z sytuacji, gdy zainwestowało się tonę pieniędzy w nieudany projekt. Pracownicy stają przed dylematem, czy mają zachować się jak typowi finansiści, czyli odzyskać każdy grosz nie oglądają się na skutki swoich czynów. Czy może objąć bardziej humanitarne podejście do tematu. W końcu to co zrobią dotnie wielu osób które mogą stracić nie tylko pracę, ale także emerytury, domy, firmy. Żadne z zaproponowanych rozwiązań nie satysfakcjonuje Boobyego, który widać, że nie swojo czuje się w skórze bezwzględnego biznesmena. Przynajmniej na razie.

Tym czasem Chuck (Paul Giamatti) powoli acz skutecznie wykorzystuje famme jaki zyskał po ostatnim aresztowaniu. Nabrał na tyle pewności siebie, że znów pokazuje swoim podwładnym kto tu rządki. Zaczyna też powoli planować swoją dalsza karierę tyle, że w polityce. By jednak ten plan wypalił musi uporządkować swoje życie małżeńskie, a to wydaje się być problemem nie do rozwiązania. Zwłaszcza, że Wendy (Maggie Siff) znalazła sobie już inny obiekt uczuciowy.

Twórcy serialu już z dwa odcinki temu zaczęli zmieniać podejście do opowiadanej historii. Chyba wyczuli, że widzowie mogą być już zmęczeni tym przeciągającym się konfliktem prokuratora z finansistą. Postanowili dać nam od niego odpocząć pokazując, jak bohaterowie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, ale związanych z ich zawodem lub życiem prywatnym. Oczywiście bardziej interesujący jest tutaj wątek Bobbyego i jego biznesów. Pokazanie jak mocno dotknęła go nagła porażka i jak ze spokojnego wyważonego gościa zaczyna zmieniać się w faceta targanego emocjami. Nostalgia na pewien czas otępia jego zmysły finansisty. Zaczyna być miękki. Na szczęście w jego otoczeniu są osoby które są w stanie mu przypomnieć o co w tej grze chodzi. Ktoś musi przegrać by inny mógł wygrać, a długi należy spłacać, nawet jeśli jest to trudne.

Runda honorowa, bo tak został zatytułowany siódmy odcinek to bardzo ciekawe podejście i ukazanie ludzi, którzy swoimi decyzjami mogą doprowadzić do bankructwa i upadku całego miasteczka. W tym wypadku Sandicot. Twórcy postanowili uczłowieczyć trochę zespół Bobbyego, pokazując, że nie są to tylko „roboty” ślepo podążające za pieniędzmi. Mają jakieś uczucia, etykę, przemyślenia na temat konsekwencji swoich czynów czy granice których wolą nie przekraczać.

Billions z odcinka na odcinek zaczyna się coraz bardziej rozkręcać. Jestem ciekawe gdzie to nowe podejście nas zabierze.


Fargo SM

Źródło: foto. Showtime

Poznaj recenzenta

Dawid Muszyński
Redaktor naczelny naEKRANIE.pl. Dziennikarz filmowy. Publikował między innymi w: Wprost, Rzeczpospolita, Przekrój, Machina, Maxim, PSX Extreme. Fan twórczości Terry’ego Pratchetta. W wolnym czasie, którego za dużo nie mam, gram na PS4, czytam komiksy ze stajni Marvela i DC, a jak nadarzy się okazja to gram w piłkę.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Ben Affleck ukradł batarang. Warner Bros.…

Jak się okazuje, włodarze studia Warner Bros. wysłali do Bena Afflecka wezwanie do zapłaty za…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Liga Sprawiedliwości poniżej oczekiwań.…

Włodarze Warner Bros. mają trudny orzech do zgryzienia. Otwarcie filmu Liga Sprawiedliwości box office jest…

Piotr Piskozub
0 -

Liga Sprawiedliwości: fani chcą wersji Zacka…

Fani przygotowali specjalną petycję, w której domagają się, aby studio Warner Bros. pokazało film Liga…

Piotr Piskozub
0 -

Przypominamy obsadę niezrealizowanego Justice League Mortal.…

Liga Sprawiedliwości spotkała się z chłodnym przyjęciem - wiele portali wykorzystuje ten fakt do przypomnienia…

Adam Siennica
0 -

Supergirl, Arrow, Flash i inni razem.…

Już w poniedziałek 27 listopada w USA zostanie wyemitowany crossover seriali Arrow, Flash, Supergirl oraz…

Piotr Piskozub
0 -

Nie żyje Charles Manson. To on…

Zmarł Charles Manson, jeden z najbardziej znanych morderców XX wieku. To on stał za zabójstwem…

Co o tym sądzisz?