Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Into the Badlands: Kraina bezprawia: sezon 3, odcinek 6 – recenzja

Into the Badlands: Kraina bezprawia powraca po 2 tygodniach przerwy. Czy 3. sezon dalej trzyma świetny poziom?

6. odcinek Krainy bezprawia zaczyna się z przytupem. Nie wiem czemu, ale sceny walk z udziałem Nicka Frosta zawsze miło mi się ogląda. Może to przez fakt, że właściwie do każdego ujęcia, w którym występuje, aktor jest w stanie przenieść swój humor, ciepło i swoisty urok. A może dlatego, że mimo solidnej postury po prostu umie się ruszać? I wiem, że są tu grane różne efekty, linki i inne badziewia, ale nie zwalniają one aktora czy nawet dublera, z posiadania niezłej sprawności. Tak więc, gdy Bajie dostał swoje 5 minut na popisy, byłem bardzo szczęśliwy i nie zawiodłem się ani jotę na realizacji tej sceny, a raczej ich sekwencji, bowiem pierwsze ćwierć odcinka to krótka ekspozycja nowej lokacji, postaci, a potem akcja, akcja i jeszcze raz akcja! I to na naprawdę porządnym poziomie. A to dopiero początek bowiem ujawnienie na sam koniec owej sekwencji, kim jest tajemnicza przemytniczka, którą spotkali nasi bohaterowie pozostawia widza z połączeniem opadniętej szczęki i szerokiego uśmiechu.

Wspólna podróż owej przemytniczki imieniem Lily, Sunny’ego, Bajie’go i Henry’ego jest zresztą centralnym punktem tego odcinka i gra naprawdę przyjemnie. Mam problem ze stwierdzeniem, który z wątków tej wyprawy podobał mi się bardziej. Czy były to dość mroczne i wzbudzające niepokój retrospekcje na jawie, jakich doświadcza Sunny, a które ściśle związane są z łodzią, którą podróżują nasi bohaterowie. Czy też odnawianie i ekspozycja relacji Lily i Bajie’go, która dostarcza nam jeszcze więcej wiedzy o naszym krągłym przyjacielu i jego, z odcinka na odcinek, coraz barwniejszej przeszłości. Czy może wreszcie druga w tym odcinku potyczka, w której tym razem bryluje Sunny? Cały ten wątek jest po prostu świetny i nie mogę doczekać się jego kontynuacji za tydzień. A biorąc pod uwagę, że do końca sezonu pozostały już tylko dwa odcinki, śmiało można założyć, że będzie intensywnie.

Prawda jest taka, że podróż bohaterów kradnie i przyćmiewa całą resztę wydarzeń w odcinku i dopiero jego finał i jego implikacje wybijają się ponad to. A tak dostajemy kolejne machinacje Wdowy, które naprawdę każą mi się zastanawiać, co ta kobieta potrafiłaby uczynić, będąc głową jednego z dzisiejszych supermocarstw. Z drugiej zaś strony mamy, pozornie ślepą, wiarę Pielgrzyma, który coraz bardziej z odcinka na odcinek pokazuje swoje prawdziwe kolory, czego kulminacją jest właśnie ów finał odcinka. Czy dobrze to wypada? Tak, choć wciąż nie mogę zrozumieć w pełni motywacji Pielgrzyma ani Cresidii i nie ukrywam, że zaczyna mnie to poważnie nurtować

Podsumowując, Black Wind Howls stanowi niezłe wprowadzenie do zbliżającego się wielkimi krokami finału, a także udowadnia po raz kolejny, że najnowszy sezon Krainy bezprawia póki co jest tym najlepszym

Źródło: Fot. AMC

Poznaj recenzenta

Aleksander Mazanek
Redaktor prowadzący działu gier i technologii naEKRANIE.pl. Z zamiłowania nie tylko dziennikarz, ale także po prostu widz, gracz i czytelnik. Przez lata związany w różnej formie z wojskowością i na niej skupiający swoją uwagę w szeroko pojętej popkulturze. Nie stroni także od dobrego kina kopanego, Sci-Fi ani Fantasy.

Najlepsze z 24h

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Adam Siennica
-

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki…

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać,…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Co o tym sądzisz?