Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

Planeta Singli – recenzja

Polska komedia romantyczna - taka zbitka słów zwykle skutecznie odstrasza od kina mnóstwo ludzi (innych przyciąga, ale nie o to chodzi). A gdyby to była dobra komedia romantyczna? Poszlibyście? Jeśli tak, to na Planetę Singli idźcie.

Na czym polega porządna komedia romantyczna (taka brytyjska, bo przecież oni robią najlepsze)? No po prostu całość musi być w wielu momentach śmieszna (bo to komedia) i przynajmniej w kilku wzruszająca (bo romantyczna). I tu trzeba przyznać, że Planeta singli się sprawdza w obu tych kwestiach. Nowy film Mitji Okorna (tego od pierwszych Listów do M.) jest naprawdę zabawny. Niemal każda rozmowa jest pisana tak, by rozśmieszyć widzów – i naprawdę wiele razy to się udaje. Kilka scen też po prostu wzrusza. Przyznaję uczciwie, że jakoś tak robiło mi się trochę wilgotno pod powiekami (co na polskich filmach zdarza się nadzwyczaj rzadko, bo na tych amerykańskich to nawet bym nie zliczył – łobuzy wiedzą, jak mnie roztkliwić).

O czym jest Planeta Singli? Oczywiście o miłości, ale jeszcze bardziej o randkowaniu. Oto wyluzowany jak mało kto telewizyjny showman, Tomek (Maciek Stuhr), usiłuje poderwać sympatyczną, acz zasadniczą Anię (Agnieszka Więdłocha) – oczywiście bezskutecznie. Odreagowuje, opowiadając o tym, czy wręcz inscenizując całą sytuację w swoim show. Odcinek jest tak popularny, że Tomek dostaje awans i lepsze miejsce na antenie, ale znaczy to także, że Ania musi stać się stałym elementem jego programu…

Jeśli myślicie, że widzieliście już absolutnie wszystko, co Stuhr potrafi na ekranie, to możecie się zdziwić. Maciek w tym filmie naprawdę bryluje i widać, że scenariusz pisany był z założenia pod niego. Ten film to w ogóle (i znowu wiem, że trudno w to uwierzyć) ciekawy dowód na to, że nie ma zgranych aktorów – są tylko dobre i złe scenariusze. Jeśli dacie im szansę, to zaskoczą Was i Tomek Karolak, i Weronika Książkiewicz; nawet Piotr Głowacki (który ostatnio występuje praktycznie we wszystkim) tu jest inny i oryginalny.

Polska komedia romantyczna – to hasło wiele razy zostało skompromitowane. Jak teraz przekonać w kilku zdaniach, że po prostu coś się udało i warto? Nie mam pojęcia, ale wiem, że mnie ten film przekonał. Przyznaję, może jest ciut za długi, ale w końcu jak ktoś kiedyś powiedział w jednej z najlepszych komedii świata: „Nikt nie jest doskonały”.

zdjęcie główne: autor Hubert Komerski

Planeta singli

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.