Przeczytaj w weekend

Rodzinka.pl – 03×01-02

Rodzinka.pl zaskarbiła sobie sympatię oglądających do tego stopnia, że twórcy postanowili nakręcić trzeci już sezon serialu. Do trzech razy sztuka?

Ocena recenzenta:
0/10

Rodzinka.pl zaskarbiła sobie sympatię oglądających do tego stopnia, że twórcy postanowili nakręcić trzeci już sezon serialu. Do trzech razy sztuka?

Anna Tatarska

Anna Tatarska

Serial prezentuje nam dole i niedole rodziny Boskich, w skład której wchodzą Ludwik, Natalia i trójka ich pociech. Synowie dostarczają rodzicom rozmaitych atrakcji charakterystycznych dla swojego wieku. Chłopcy wchodzą w wiek dojrzewania, a zatem, czego należy spodziewać się w trzeciej serii?

©2012 TVP2 / fot. Wojtek Radwański

Dwa pierwsze odcinki odsłoniły nieco rąbka tajemnicy. Najstarszego syna czeka miłości, co sprawi, że Natalia będzie musiała pogodzić się z obecnością pod swoim dachem innej kobiety. Pierworodny Boski będzie chciał zdobyć prawo jazdy. W zasadzie są to dwa najwyraźniejsze wątki, które możemy obejrzeć w premierowych odcinkach 3. sezonu.

Twórcy Rodzinki.pl nie silili się na zmianę konwencji serialu, więc odcinki nadal nie stanowią ogólnej całości splatanej głównym wątkiem. Taka forma jest znana fanom i akceptowalna, więc raczej dobrze, że nikt nie próbował dokonać tutaj rewolucji.

Widzimy, że w 3. sezonie czekać nas będzie więcej emocji, które związane są z trudnym wiekiem młodszych bohaterów. Okraszono to niezłym humorem, który rozluźnia i zapewnia dobrą zabawę. W kilku scenach można szczerze popłakać się ze śmiechu. Innymi słowy nadal jest to lekka i nieskomplikowana rozrywka, która idealnie pasuje do wieczornego odpoczynku po pracy.

©2012 TVP2 / fot. Wojtek Radwański

Wesołej rodzince wszystko przychodzi z łatwością. Nie brak czułości i erotyzmu pomiędzy rodzicami, a dzieci chociaż niesforne, to bardziej sprawiają wrażenie uroczych psotników, niż nastolatków sprawiających problemy swoim rodzicom. Czasem razi to, że w tym serialu przygody są zawsze lekkie, proste i urocze, a Boscy są trzymani z daleka od wszelkich kłopotów życia codziennego. Co prawda, są poruszane poważniejsze tematy, jak na przykład homoseksualizm, ale twórcy robią to z przymrużeniem oka, nie wychodząc poza luźną konwencję Rodzinki.pl.

Warto wspomnieć nieco o bohaterach drugoplanowych, czyli przyjaciołach państwa Boskich. W tych rolach oglądamy Agatę Kuleszę i Jacka Braciaka. Radzą sobie znakomicie, wzmacniając humorystyczną warstwę serialu.

3. sezon Rodzinki.pl zapowiada taki sam poziom, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Przyjemna komedia, zapewniająca luźną rozrywkę.

Ocena: 7/10

Źródło: ©2012 TVP2 / fot. I. Sobieszczuk

Rodzinka.pl

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV