Rodzinka.pl – 03×01-02

Rodzinka.pl zaskarbiła sobie sympatię oglądających do tego stopnia, że twórcy postanowili nakręcić trzeci już sezon serialu. Do trzech razy sztuka?

Ocena recenzenta:
0/10

Rodzinka.pl zaskarbiła sobie sympatię oglądających do tego stopnia, że twórcy postanowili nakręcić trzeci już sezon serialu. Do trzech razy sztuka?

Anna Tatarska
Anna Tatarska

Serial prezentuje nam dole i niedole rodziny Boskich, w skład której wchodzą Ludwik, Natalia i trójka ich pociech. Synowie dostarczają rodzicom rozmaitych atrakcji charakterystycznych dla swojego wieku. Chłopcy wchodzą w wiek dojrzewania, a zatem, czego należy spodziewać się w trzeciej serii?

©2012 TVP2 / fot. Wojtek Radwański

Dwa pierwsze odcinki odsłoniły nieco rąbka tajemnicy. Najstarszego syna czeka miłości, co sprawi, że Natalia będzie musiała pogodzić się z obecnością pod swoim dachem innej kobiety. Pierworodny Boski będzie chciał zdobyć prawo jazdy. W zasadzie są to dwa najwyraźniejsze wątki, które możemy obejrzeć w premierowych odcinkach 3. sezonu.

Twórcy Rodzinki.pl nie silili się na zmianę konwencji serialu, więc odcinki nadal nie stanowią ogólnej całości splatanej głównym wątkiem. Taka forma jest znana fanom i akceptowalna, więc raczej dobrze, że nikt nie próbował dokonać tutaj rewolucji.

Widzimy, że w 3. sezonie czekać nas będzie więcej emocji, które związane są z trudnym wiekiem młodszych bohaterów. Okraszono to niezłym humorem, który rozluźnia i zapewnia dobrą zabawę. W kilku scenach można szczerze popłakać się ze śmiechu. Innymi słowy nadal jest to lekka i nieskomplikowana rozrywka, która idealnie pasuje do wieczornego odpoczynku po pracy.

©2012 TVP2 / fot. Wojtek Radwański

Wesołej rodzince wszystko przychodzi z łatwością. Nie brak czułości i erotyzmu pomiędzy rodzicami, a dzieci chociaż niesforne, to bardziej sprawiają wrażenie uroczych psotników, niż nastolatków sprawiających problemy swoim rodzicom. Czasem razi to, że w tym serialu przygody są zawsze lekkie, proste i urocze, a Boscy są trzymani z daleka od wszelkich kłopotów życia codziennego. Co prawda, są poruszane poważniejsze tematy, jak na przykład homoseksualizm, ale twórcy robią to z przymrużeniem oka, nie wychodząc poza luźną konwencję Rodzinki.pl.

Warto wspomnieć nieco o bohaterach drugoplanowych, czyli przyjaciołach państwa Boskich. W tych rolach oglądamy Agatę Kuleszę i Jacka Braciaka. Radzą sobie znakomicie, wzmacniając humorystyczną warstwę serialu.

3. sezon Rodzinki.pl zapowiada taki sam poziom, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Przyjemna komedia, zapewniająca luźną rozrywkę.

Ocena: 7/10

Źródło: ©2012 TVP2 / fot. I. Sobieszczuk

Rodzinka.pl

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV