SEAL Team: sezon 2 odcinek 1 – recenzja

SEAL Team powraca na ekrany telewizorów wraz z 2. sezonem. Jak wypadają po przerwie dzielne Foki? Oceniam to dla Was.

Ocena recenzenta:
7/10

SEAL Team powraca na ekrany telewizorów wraz z 2. sezonem. Jak wypadają po przerwie dzielne Foki? Oceniam to dla Was.

Aleksander Mazanek
Aleksander Mazanek
Tagi:  recenzja 

SEAL Team wraca na pole walki, choć nie w komplecie. Ray pozostał z tyłu na rozkaz Jasona i w ramach kary za swoje przewinienia uczy teraz młodzików, którzy jeszcze nie dostali swojego przydziału do żadnej z grup. Choć nie jest w tej roli szczęśliwy, co zresztą nietrudno zrozumieć, to muszę przyznać, że sprawdza się w niej dobrze. I to zarówno jeśli chodzi o postać, jak i aktora, który ją odgrywa. Neil Brown Jr. w moim odczuciu był jednym z najjaśniejszych punktów 1. sezonu i tutaj widać, że kontynuuje tę tradycję.

Miło też widzieć, jak AJ Buckley jako Sonny znów wnosi do serialu swój element humorystyczny. Scena w barze ze striptizem oficjalnie stała się jedną z moich ulubionych z jego udziałem, nie wspominając już o stałym piętnowaniu jego lęku przed pływaniem. Choć trzeba przyznać, że mimo tego humoru premierowy odcinek tego sezonu ma dość słodko gorzki wymiar, drużyna ewidentnie jest w rozpadzie, Jason i Clay starają się trzymać ją w całości, co jest o tyle trudne, o ile sami nie potrafią kontrolować swojego życia prywatnego. Całość tego wątku wypada bardzo naturalnie, nie jest to upchane na siłę jak w przypadku skasowanego już Six. Podoba mi się, że tak bardzo zmienili się przez pierwszy sezon. Czy na lepsze, czy na gorsze? Ocena tego jest kwestią bardzo indywidualną, moim zdaniem zarówno Jason, jak i Clay po prostu dojrzeli do pewnych istotnych kroków. Jeden do tego, by pokazywać swą ludzką naturę, drugi, by wreszcie wyjść w pełni z cienia swojego ojca.

Największą jednak część odcinka stanowi pierwsza od pół roku wspólna akcja drużyny Bravo. Tym razem nasze Foki zostały skierowane na otwarte morze z misją zabezpieczenia przejętej i zaminowanej przez terrorystów platformy wiertniczej. Skłamałbym, gdybym stwierdził, że przebieg czy przedstawienie całej tej operacji odbyło się w sposób nowatorski. Zastosowano tutaj starą jak świat zasadę, że jeśli coś może pójść źle, to prawie na pewno pójdzie. Nie oznacza to bynajmniej, ż jest to pokazane źle. Drużynę Bravo w akcji ogląda się bardzo przyjemnie, jak typowy film akcji, Na sam koniec twórcom udało się nawet zbudować niezłe napięcie i choć łatwo było przewidzieć jaki będzie finał, to jednak gdzieś ta niepewność i emocje były odczuwalne.

SEAL Team zalicza mocny powrót na ekrany, prezentując dobry techniczny, aktorski i fabularny poziom. Produkcja dojrzała, zupełnie jak jej bohaterowie, stając się miłą i lekką produkcją militarną, przy której można się po prostu dobrze bawić.

Źródło: fot. CBS

SEAL Team

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV