Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
7/10

Superman. Odrodzony – recenzja komiksu

W albumie Superman Odrodzony, stanowiącym crossover dwóch serii z Człowiekiem ze Stali (Superman i Acion Comics), jedna z największych tajemnic odświeżonego uniwersum DC Comics zostanie odsłonięta. W końcu poznamy prawdziwą tożsamość tajemniczego człowieka podającego się za Clarka Kenta. Zapowiada się kolejna wciągająca przygoda Ostatniego Kryptończyka, w której kluczową rolę odegra jego syn Jon (alias Superboy).

Życie Supermana z innej rzeczywistości, mimo wielu niebezpieczeństw i starć z groźnymi rywalami (vide: Doomsday, Potwór z Bagien, Prophecy), spowite jest w kolorowych barwach. Wszystko za sprawą stabilizacji i rodzinnego ciepła ze strony oddanej żony, Lois i walecznego syna, Jona. Jedynym problemem jaki go nęka jest wspomniany, dziwny Clark Kent, który jasno deklaruje swą autentyczność. Owy osobnik z całych sił pragnie zdobyć względy Lois, co doprowadza protagonistę komiksu do szewskiej pasji. Furię w Człowieku ze Stali wzbudza nagłe zniknięcie Jona, który dosłownie wyparowuje na jego dygocących rękach. Konfrontacja z przyczajonym wrogiem jest zatem nieunikniona. Ostatecznie wychodzą na jaw motywacje oraz nikczemna osoba przyszywanego okularnika. Równie znaczącą rolę w albumie odegra tajemniczy Mr Oz – makiaweliczny osobnik od dłuższego czasu obserwujący poczynania superfamilii i ingerujący w życie Kal Ela. Gościnnie na łamach komiksu pojawiają się Steel oraz Lana Lang (Superwoman), choć ich występ jest bardzo epizodyczny i zdecydowanie za krótki.

Niestety nie wszystkie elementy warstwy fabularnej do końca grają. Rozwiązanie zagadki drugiego Clarka okazało się dla mnie sporym rozczarowaniem, a pojawienie się jednego ze znanych antagonistów Supermana niezbyt efektowne i interesujące. Starcie złoczyńcy z herosem i jego synem pozbawione jest większych emocji. Z dużo lepszej strony prezentują się relacje pomiędzy członkami rodziny Kentów, trauma Clarka po nagłym zniknięciu jego potomka, a także poczynania zakapturzonego Mr Oza. Rewelacyjnie wypadają także wspomnienia z dawnego życia Supermana oraz udane nawiązania scenarzystów do spuścizny klasycznego superbohatera.

Jeśli chodzi o artystów odpowiedzialnych za fabułę recenzowanego dzieła, to obok utalentowanych twórców na stałe związanych z komiksami spod znaku Esa (kłaniają się: Dan Jurgens, Peter J. Tomasi oraz Patrick Gleason), w owym woluminie gościnnie pojawia się legendarny Paul Dini. Dla niezaznajomionych z jego wcześniejszymi dziełami, spieszę poinformować, iż artysta ten odpowiedzialny jest za kultowe seriale animowane sprzed lat (głównie Batman: Animated Series oraz Superman: Animated Series). Ilustracje zebrane w rzeczonym komiksie są dziełem całego legionu rysowników, na czele z Patrickiem Gleasonem, Patchem Zircherem, Jaimie Mendozą oraz Dougiem Mahnke, którzy ponownie stanęli na wysokości zadania. Polecam także galerię okładek poszczególnych zeszytów, zwłaszcza autorstwa duetów: Patrick Gleason / John Kalisz oraz Gary Frank / Brad Anderson. 

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Mimo tego, iż nieco się zawiodłem rozwiązaniem zagadki drugiego Clarka, nadal uważam, że serie z Supermanem są jednymi z najlepszych w całym DC Odrodzeniu. Dla miłośników Kal Ela oraz całego uniwersum album z kategorii: Musisz mieć. Dobra opowieść superbohaterska w doskonałej oprawie graficznej. Czekam na pewne wkroczenie na scenę demonicznego Mr Oza i jego emocjonującą konfrontację z Człowiekiem ze Stali.


Poznaj klawiaturę multimedialną Logitech K400+

Źródło: fot. Świat Komiksu

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]