Teoria wielkiego podrywu: sezon 9, odcinek 17 – recenzja
Data premiery w Polsce: 22 listopada 2024Po wielkim pozytywnym zaskoczeniu przyszedł czas na nieco wyciszenia i sentymentalizmu – w odcinku o urodzinach Sheldona Teoria wielkiego podrywu docenia swojego najbardziej charakterystycznego bohatera.
Po wielkim pozytywnym zaskoczeniu przyszedł czas na nieco wyciszenia i sentymentalizmu – w odcinku o urodzinach Sheldona Teoria wielkiego podrywu docenia swojego najbardziej charakterystycznego bohatera.
Jedną z charakterystycznych cech Friends były odcinki-montaże, w których większość czasu ekranowego poświęcano przypominaniu różnych scen z minionych sezonów, scen ważnych dla danego bohatera czy dla grupy ogółem. Co dziwne, mimo iż było to bezdyskusyjne odgrzewanie kotleta i cięcie kosztów, jakoś to grało – ponieważ widzowie kochali te postacie i lubili z nimi „powspominać”.
Najnowszy odcinek The Big Bang Theory ma w sobie coś z tego ducha, chociaż nie znajdziecie w nim przebitek ze starszych epizodów. Wszystko kręci się wokół Sheldona, którego Amy namawia do zezwolenia na wyprawienie mu przyjęcia urodzinowego. Zbieramy więc niemalże wszystkie najważniejsze postacie (choć dziwi, że nie było tam matki Sheldona), które w formie toastów podsumowują swoje relacje z jubilatem. Do grupki dołącza nawet Adam West, czyli Batman.
Atmosfera jest więc miła, scena rozmowy Penny z Sheldonem w łazience może rozczulać. Ogólnie rzecz biorąc, trudno jednak uznać ten odcinek za jakoś szczególnie udany – o dziwo, najlepiej wypadł chyba Stewart, walczący (bez skutku) o swoje miejsce w grupie, za to poniżej oczekiwań wystąpił Adam West, który wprawdzie zaczął świetnie (samochodowa dyskusja o Batmanach), ale potem tylko od czasu do czasu rzucał komentarzami, które miały pokazać, że jest łasym na kasę gwiazdorem. Samo przyjęcie, poza pomysłem zaproszenia Batmana, było wybitnie standardowe, a więc mało ekscytujące.
Odcinek The Celebration Experimentation w zasadzie przypomniał, że choć obsada Teorii… jest naprawdę dobra, ich talenty błyszczą w scenach komediowych, podczas gdy w obyczajowych czy intymnych wypadają słabo, zwłaszcza Jim Parsons i Mayim Bialik.
The Big Bang Theory ostatnio coraz częściej kluczy miedzy komedią o geekach a komedią obyczajową w stylu Przyjaciół, przy czym wyraźnie widać, że drugi model udaje się niespecjalnie.
Poznaj recenzenta
Marcin ZwierzchowskiKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat