Repertuar kin Nowość Program TV

Świat według Mindy (2012)

The Mindy Project

Śr. ocena 7.4

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

The Mindy Project - trailer 5. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

Pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu Świata według Mindy – z gościnnym występem Jamesa Franco – pozytywnie zaskakują, oferując sporo śmiechu.

Perypetie Mindy na początku pierwszej serii nie zachwycały. Humoru było niewiele, a specyficzny styl bycia bohaterki bardziej irytował niż przyciągał uwagę. W drugim sezonie coś się zmienia. Wydaje się, że twórczyni wyciągnęła wnioski z błędów i krytycznych uwag, gdyż poziom wzrasta momentalnie. Odczuwalne jest to od początku, gdy Mindy przebywa w egzotycznej, wręcz bajkowej lokacji.

Duży wpływ ma na to dwuodcinkowy występ Jamesa Franco. Jego podejście do pracy i ludzi wywołuje sporo śmiechu, ale najjaśniejszym punktem jest jego rywalizacja z Mindy. Wygryzł naszą bohaterkę z praktyki lekarskiej, a ona chce odzyskać swoje biuro i pacjentów. Jest to przyczyną wielu komicznych sytuacji. Franco pokazuje spory dystans do siebie, ale jednocześnie nie popada w skrajność jak w niektórych kinowych komediach, w których go widzieliśmy. Zapewnia odpowiednią dawkę pozytywnych wrażeń.

Więcej w tym wszystkim jest humoru sytuacyjnego, który w powiązaniu z kilkoma przemyślanymi dialogami daje nam zabawę, na jaką czekaliśmy. Zmienia się także sam sposób bycia głównej bohaterki, który przez większą część pierwszego sezonu wywoływał u mnie negatywne wrażenia. Tym razem widać, że jej dialogi są bardziej dopracowane, niepozbawione popkulturowych smaczków i zabawnej otoczki. To samo tyczy się też wątku Danny’ego, który to bohater przechodzi trudne chwile z żoną. Na uwagę jednak zasługują jego reakcje na narzeczeństwo Mindy. Zazdrość jest aż nadto odczuwalna. W trakcie schodzi to trochę na drugi plan, gdy pojawia się konflikt z postacią Franco, jednakże sugestia rozbudowania relacji z Mindy jest wyraźna.

The Mindy Project w drugim sezonie notuje wzrost jakości. Trudno powiedzieć, jak duża w tym rola Jamesa Franco, ale wydaje się, że jest on wisienką na torcie; dodatkiem, który buduje warstwę humorystyczną i pozwala rozpocząć emisję z przytupem.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Mindy Lahiri
Danny Castellano
Morgan Tookers
Jeremy Reed
Beverly
Peter Prentice

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Powiązane Artykuły

Piotr Piskozub
-

Skasowane seriale 2018 roku. Których produkcji już nie zobaczymy?

Amerykańskie telewizje w ostatnich dniach decydowały, które seriale zostaną skasowane. W poniższym zestawieniu prezentujemy ich…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Skasowane seriale 2017 roku. Tych tytułów już nie zobaczymy

W ostatnich dniach amerykańskie telewizji skasowały kilkanaście popularnych tytułów, które dołączają do anulowanych wcześniej seriali.…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.