Potwierdzono oficjalnie, że Annabeth Gish zagra w jednym z odcinków 10. sezonu "The X-Files". Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów na temat obecnej sytuacji Moniki Reyes. Ostatnio widzieliśmy ją w finale 9. sezonu, w którym - wtedy agentka FBI - pomogła Scully i Mulderowi uniknąć schwytania na pustyni w Nowym Meksyku.
Aktorka ("The Bridge" czy "Sons of Anarchy") pojawiła się w serialu w połowie 8. serii, ponieważ twórcy potrzebowali postaci, która - podobnie jak Mulder - będzie wierzyć w zjawiska paranormalne. Jej partnerem później został sceptyk John Doggett, którego grał Robert Patrick.
Czytaj także: „Supernatural” – prezes CW o przyszłości serialu i spin-offie
Aktor w jednym z wywiadów stwierdził, że raczej nie pojawi się w reaktywacji hitu FOX-a ponieważ jest zajęty kręceniem kolejnych epizodów serialu "Scorpion"
"The X-Files" powraca do ramówki stacji FOX 24 stycznia 2016 roku.
Źródło: tvline.com / zdjęcie: mat. prasowe