Repertuar kin Nowość Program TV

24 godziny powracają. FOX zamawia pilot 24: Legacy

Telewizja FOX szykuje się do kontynuacji serialu 24 godziny. Projekt nosi tytuł: 24: Legacy i oparty jest na całkowicie nowej obsadzie. Poznajcie szczegóły.

Telewizja FOX zamówiła pilotowy odcinek serialu 24: Legacy, który ma być zupełnie nowym serialem tworzonym na marce: 24 godziny. Produkcja będzie oparta na zupełnie nowych bohaterach, ale charakter i klimat produkcji pozostanie taki sam. Akcja rozgrywać się będzie w czasie rzeczywistym, a każdy odcinek to jedna godzina z serialowego dnia.

24: Legacy opowiadać będzie o wojennym bohaterze, Afroamerykaninie – Eriku Carterze, który powraca do Stanów Zjednoczonych razem z wieloma problemami. Bohater prosi CTU o pomoc w ratowaniu swojego życia i jednocześnie powstrzymanie zagrożenia, które może być największym atakiem terrorystycznym na amerykańskiej ziemi. Ważną rolę w całej historii odegra też była szefowa CTU, która współpracować będzie z Carterem.

Władze FOX zapowiadają przeskok w czasie, ale nie sprecyzowano o ile lat w stosunku do serialu: 24: Jeszcze jeden dzień. Celem jest stworzenie całkowitego rebootu serialu, dlatego też w obsadzie nie powrócą znane twarze.

Czytaj także: Showtime rozpoczyna tworzenie godzinnych seriali komediowych

Serial tworzą sprawdzone nazwiska: Howard Gordon, Manny Coto i Evan Katz, czyli ludzie odpowiedzialni za powstanie całej marki. Pilot wyreżyseruje zdobywca Emmy – Stephen Hopkins. Fabuła (jeśli serial otrzyma zamówienie na sezon) rozpisana zostanie na 12 odcinków, podobnie jak to było w przypadku Live Another Day.

– To nie my przyszliśmy do twórców i powiedzieliśmy, że chcemy robić reboot. To oni przyszli do nas z fantastycznym pomysłem. Zaczynamy od zera, a fabuła nie będzie kontynuować wydarzeń z poprzednich sezonów. Chcemy historię zawrzeć w 12 odcinkach, które z jednym dużym przeskokiem w czasie obejmą cały dzień. Chyba nikt z nas nie wierzyłby w sukces tego serialu, gdyby miał zamknąć się w 24 odcinkach – powiedziała Dana Walden, prezes telewizji FOX.

Producentem wykonawczym serialu będzie też Kiefer Sutherland, który jednak nie znajdzie się w obsadzie.

Niebawem ruszą castingi. Jeśli pilot spełni oczekiwania stacji, serial otrzyma zamówienie na sezon 2016/17.

Źródło: TV Guide / Fot. 24

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Endgame – Avengers w komiksach mieli…

W obliczu przyszłorocznego Avengers: Endgame chcemy Wam zaprezentować listę najważniejszych historii, w których drużyna Mścicieli…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

-

Marvel – do kogo należą bohaterowie…

Rok 2018 był niezwykle ważny dla produkcji Marvela. Nastąpiło wiele przełomowych rzeczy, które zmieniły wiele…

Norbert Zaskórski
-

Bumblebee – recenzja filmu

Bumblebee to spin-off serii Transformers, którego bohaterem jest tytułowy Autobot. Tym razem za sterami produkcji…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Gotham – zobacz zdjęcia z 5.…

Gotham powróci z 5. sezonem (i zarazem ostatnim) w 2019 roku. Zdjęcia pokazują ujęcia z…

Co o tym sądzisz?