Arrowverse - kim jest tajemniczy Gleek z finału Kryzysy na Nieskończonych Ziemiach?

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, wielki crossover seriali należących do Arrowverse dobiegł końca. Ostatni odcinek zasugerował rolę tajemniczej postaci. Kim jest Gleek?

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, wielki crossover seriali należących do Arrowverse dobiegł końca. Ostatni odcinek zasugerował rolę tajemniczej postaci. Kim jest Gleek?

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  arrowverse 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Arrowverse ma tajemnicze plany na przyszłość. W piątej części Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach, która miała miejsce w premierze 5. sezonu Legends of Tomorrow pojawiła się na końcu sugestywna scena odnośnie czegoś ważnego. Ostatnie ujęcie było zbliżeniem na klatkę, z której coś uciekło... coś o nazwie GLEEK. Z serialu możemy wywnioskować, że prawdopodobnie jest to jakaś małpka z mocami.

Kim jest Gleek?

Gleek jest niebieską małpką z innej planety, która została przedstawiona w serialu The All-New Superfriends Hour pod koniec lat 70. Była to produkcja firmy Hanna-Barbera oparta na komiksach o Lidze Sprawiedliwości. Gleek był zwierzakiem należącym do bliźniąt Zana i Jayny zwanych Wonder Twins.

Gleek był znany z tego, że lubił psocić, więc zapewniał widzom dawkę humoru. Rozumiał ludzką mowę i był również inteligentny. Miał niezwykle silny chwytny ogon oraz obsesję na punkcie bananów. 

Później pojawiał się również w DC Comics w spin-offie serialu animowanego oraz w 2019 roku w limitowanej serii Wonder Twins. W nowej wersji jest on bardziej realistyczny z wyglądu, ponieważ rysownicy oparli go na kapucynce, czyli na znanej rasie małpek. 

Gdzie pojawi się Gleek?

Marc Guggenheim, jeden z producentów Arrowverse, w rozmowie z Variety potwierdził, że mają jakieś plany dla tej postaci, ale jeszcze nie podjęli decyzji, w jakim serialu on się pojawi. Przyznał, że we wcześniejszej wersji scenariusza chcieli od razu pokazać go i bliźniaki. 

Portal screenrant.com spekuluje, że najprawdopodobniej zagości on w Legends of Tomorrow, ponieważ ten serial ma więcej dystansu do wielu rzeczy i tam pojawiają się różne dziwności. Nie wiadomo, czy jest to tylko easter egg z małym wątkiem na przyszłość, czy coś większego.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV