Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Asystent Google już w Polsce. Jak włączyć OK Google?

Stało się! Asystent Google mówi już w polskim języku i uczy się polskiej kultury, by w pełni odpowiadać na potrzeby Polaków. Teraz czas na "OK Google, opowiedz mi dowcip".

Inteligentni asystenci od lat ułatwiają wyszukiwanie informacji oraz urządzeń wchodzących w skład internetu rzeczy. Niestety, znakomita większość z nich nie potrafi dogadać się z nami po polsku. Do tego grona przez lata zaliczało się trzech gigantów technologicznych: Amazon, Apple oraz Google. Na szczęście tę ostatnią firmę możemy wykreślić z listy. Asystent Google 16 stycznia 2019 roku oficjalnie wystartował w polskojęzycznej wersji.

Co potrafi Asystent Google?

Oprogramowanie pozwoli nam wejść w głęboką interakcję z naszym telefonem. Za pomocą poleceń głosowych możemy odpalać aplikacje, planować nasz harmonogram dnia, przeszukiwać zasoby internetu czy kontrolować systemem inteligentnego domu. Asystenci mają także zaprogramowaną własną osobowość, dzięki której wydają się bardziej ludzcy: możemy zapytać ich o preferencje muzyczne, zapytać, czy widzieli najnowszych Avengersów lub czy podobają im się filmy Patryka Vegi.

Laptop Acer Predator 21 X – potężna bestia z bliska

Aktywowanie Asystenta Google jest bardzo proste: wystarczy, że przytrzymamy przycisk Home albo wypowiemy OK Google, a system uruchomi się automatycznie. Na blogu firmowym Google znajdziemy kilka przykładów użycia Asystenta w codziennych sytuacjach. Poniżej prezentujemy przykładową listę poleceń, które może wykonać dla nas oprogramowanie:

Rano, przed wyjściem z domu:
 • OK Google, czy dzisiaj będzie padało?
 • OK Google, ile stopni będzie dziś w Krakowie?
 • OK Google, jakie mam spotkania na dziś.
Prowadzenie samochodu:
 • OK Google, napisz Kubie, że spóźnię się 5 minut.
 • OK Google, puść coś Krzysztofa Zalewskiego.
 • OK Google, wyślij Whatsapp do mamy.
 • OK Google, wyznacz najszybszą trasę do pracy.
Wyjście z pracy:
 • OK Google, co dziś grają w kinie?
 • OK Google, przypomnij mi, żeby kupić bilety do kina dzisiaj o 19:00.
 • OK Google, pokaż włoskie restauracje w okolicy.
 • OK Google, wyznacz trasę do domu.
 • OK Google, do której otwarta jest Galeria Mokotów?
 • OK Google, pokaż trasę autobusem na ulicę Świętokrzyską.
Koniec dnia:
 • OK Google, opowiedz mi dowcip (jedno z najpopularniejszych zapytań)
 • OK Google, ustaw minutnik “pieczenie chleba” na 40 minut.
 • OK Google, włącz jazz na YouTube.
 • OK Google, obudź mnie jutro o 7:00.

Asystent Google poznaje polską popkulturę

Jak poinformowali przedstawiciele Google, Asystent został przystosowany nie tylko do obsługi języka polskiego, zaszczepiono mu także znajomość naszej rodzimej popkultury. Dzięki temu zaśpiewa łubu dubu, łubu dubu z Misia, a kiedy zapytamy się, kto jest jego ulubionym muzykiem, zacytuje Adama Mickiewicza i powie, że było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu.

Asystent potrafi także dzielić się ciekawostkami dotyczącymi Polski i pozwala wchodzić w interakcję z rodzimymi firmami za pośrednictwem platformy Actions on Google. Pozwoli to podmiotom zewnętrznym tworzyć własne komendy, abyśmy mogli aktywować predefiniowane polecenia za pomocą komend głosowych. Obecnie z Actions on Google korzystają dwie polskie aplikacje: Play (OK Google, zapytaj Play co nowego?) oraz Sky (OK Google, porozmawiaj z eSky).

Asystent Google – wymagania

Warto zauważyć, że uruchomienie usługi w Polsce nie oznacza, że od dziś wszyscy będziemy mieli do niej dostęp. Firma zapowiedziała, że potrzebuje kilku tygodni na wdrożenie Asystenta w całym kraju. Docelowo trafi do wszystkich smartfonów z Androidem 5.0 lub nowszym, wybranych modeli słuchawek oraz użytkownicy urządzeń z systemem iOS, którzy zainstalują aplikację Asystent Google.

Źródło: Google

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
-

Oto zdjęcie, dzięki któremu Gal Gadot…

Zack Snyder i Gal Gadot rzucili nowe światło na to, w jaki sposób aktorka otrzymała…

Wiktor Fisz
-

Pokonał mumię, zniknął i wraca jako…

Kiedyś młody bóg – adonis rozkochujący kobiety jednym spojrzeniem. Dzisiaj wykonawca charakterystyczny, zaskakujący widzów i…

Norbert Zaskórski
-

Cosplayerka robi swoje stroje z jedzenia.…

Pewna cosplayerka tworzy świetne stroje różnych bohaterów i bohaterek z jedzenia.

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – są pierwsze reakcje.…

Kapitan Marvel zadebiutuje za kilka tygodni, a pierwsze opinie są już dostępne w mediach społecznościowych.…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny marzec. Nowe seriale i filmy na marzec 2019 to…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.