Przeczytaj w weekend

Avengers: Endgame - teledysk do utworu z najlepszej sceny filmu

Avengers: Endgame doczekał się oficjalnego teledysku promującego album z muzyką Alana Silvestriego. News zawiera spoilery.

Avengers: Endgame doczekał się oficjalnego teledysku promującego album z muzyką Alana Silvestriego. News zawiera spoilery.

Adam Siennica

Adam Siennica

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Avengers: Endgame to największy hit 2019 roku. Trudno będzie przebić wyniki i popularność tego filmu. Jedną z uniwersalnie chwalonych scen jest kulminacyjne starcie.

Chodzi oczywiście o scenę z portalami, która jest okraszona utworem Alana Silvestriego o tytule Portals. To specjalnie skomponowany temat muzyczny nadaje jej specyficznego klimatu i buduje wielkie emocje. Teledysk opublikowany na stronie Marvel.com ma za zadanie promować soundtrack. Zamiast stworzyć wideo, Marvel stwierdził, że złoży go z lekko animowanych zdjęć. Oficjalna strona Marvela określiła to mianem teledysku, więc tego nazewnictwa się trzymamy. Czy takie podejście się sprawdza? Oceńcie sami:

Bracia Russo, czyli reżyserzy filmu w wywiadach często chwalili Alana Silvestriego. Podkreślali, że to jego muzyka polepsza doświadczanie tego filmu i nadaje mu duszę. Porównują go trochę do Johna Lennona lub Paula McCartneya z Beatlestów. Dodają nawet, że muzyka była nagrywana w studiu Abbey Road w Londynie.

Sam Silvestri tłumaczy, że tworzenie muzyki do takiego filmu jest ekstremalnie rzadkim doświadczeniem. Chwali twórców i efekt ich pracy.

Do sieci trafiło też zdjęcie z planu z Robertem Downeyem Jr oraz Lexi Rabe, która wciela się w jego filmową córkę.

Easter eggi i nawiązania w filmie Avengers: Endgame

Źródło: marvel.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV