Przeczytaj w weekend

Avengers: Koniec gry - będzie miliard w weekend otwarcia? Świetny wynik box office

Avengers: Koniec gry wchodzi na ekrany kin dopiero dziś, jednak w środę odbyły się pokazy przedpremierowe. Zarobek z jednego dnia jest tak imponujący, że analitycy już teraz wróżą miliard w weekend otwarcia.

Avengers: Koniec gry wchodzi na ekrany kin dopiero dziś, jednak w środę odbyły się pokazy przedpremierowe. Zarobek z jednego dnia jest tak imponujący, że analitycy już teraz wróżą miliard w weekend otwarcia.

Avengers: Koniec gry czyli kulminacja całego MCU, właśnie wkracza na ekrany kin. W Stanach Zjednoczonych i w Polsce oficjalna premiera przypada dokładnie dziś, 25 kwietnia. W części krajów świata już wczoraj odbyły się jednak pokazy przedpremierowe, z których film zgromadził pierwsze zyski w box office. Pierwsze i już niezwykle imponujące - analitycy twierdzą, że z taką tendencją pierwszy miliard filmu może pęknąć już w weekend otwarcia.

Jak się okazuje, środowe pokazy przedpremierowe Avengers: Koniec gry zakończył z wynikiem 169 mln dolarów poza granicami USA (w tym już wynik z Chin, gdzie film zarobił w środę 107,5 mln dolarów). Oznacza to, że jeden dzień pokazów wystarczył, by film uplasował się na 10. miejscu listy najbardziej dochodowych filmów 2019 roku. Na ten moment (bez Avengers: Endgame) wygląda ona następująco:

Tytuł filmu Łączny zysk w box office (globalnie)
1 Kapitan Marvel 1 092,9 mln dolarów
2 Wędrująca Ziemia 699,8 mln dolarów
3 Jak wytresować smoka 3 514,9 mln dolarów
4 Alita: Battle Angel 404,3 mln dolarów
5 Shazam! 325,5 mln dolarów
6 Dumbo 309,7 mln dolarów
7 Glass 247 mln dolarów
8 To my 246,6 mln dolarów
9 LEGO® PRZYGODA 2 189,2 mln dolarów
10 Escape Room 154,9 mln dolarów

Avengers: Koniec gry - pokazy w USA rozpoczynają się dopiero dzisiaj. Film można również oglądać na ekranach polskich kin.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV