Przeczytaj w weekend

Biała księżniczka – będzie kontynuacja miniserialu Biała królowa

Amerykańska telewizja Starz zamawia miniserial The White Princess oparty na książce Biała księżniczka Philippy Gregory. Kiedy premiera?

Amerykańska telewizja Starz zamawia miniserial The White Princess oparty na książce Biała księżniczka Philippy Gregory. Kiedy premiera?

Adam Siennica

Adam Siennica

Widzowie i fani miniserialu The White Queen czekają od 2013 roku na kontynuację. Dziś oficjalnie amerykańska telewizja Starz zamawia realizację The White Princess, który kontynuuje historię. Oba seriale są oparte na książkach Philippy Gregory z cyklu Wojna kuzynów.

Miniserial oparty na książce Biała księżniczka ma mieć 8 odcinków. Obecnie rusza pre-produkcja. Emma Frost powraca jako prowadząca producent wykonawcza. W ekipie producentów jest także Philippa Gregory.

Fabuła rozgrywa się w 1485 roku i skupia się na księżniczce Elżbiecie, córce tytułowej Białej królowej z poprzedniego serialu. Ma ona wyjść za mąż za króla Henryka Tudora. Została ona mu obiecana w nadziei, że to zakończy wojnę  w kraju. Jednak to nie koniec konfliktu, bo pojawiają się plotki o bracie Elżbiety, księciu Ryszardzie, który planuje wrócić z armią i przejąć tron. Kobieta musi wybrać pomiędzy tym, czy jest żoną Tudora, czy księżniczką Yorku, pomiędzy jej nowym mężem, a chłopakiem, który twierdzi, że jest jej bratem i prawdziwym dziedzicem korony. Cała historia opowiadana jest z perspektywy kobiet.

Czytaj także; Charlize Theron w Szybkich i wściekłych 8

The White Queen była wielkim hitem osiągając w USA średnią oglądalność 4,8 mln widzów na różnych platformach oraz zdobywając popularność na całym świecie. Co ciekawe - większość widzów tego serialu to kobiety. W nim zagrała wówczas nieznana Rebecca Ferguson, która teraz dzięki roli w filmie Mission: Impossible - Rogue Nation staje się rozchwytywaną gwiazdą.

The White Princess zadebiutuje w 2017 roku.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV