Przeczytaj w weekend

Biblioteka Showmaxa na sprzedaż. Z kim prowadzone są rozmowy?

Jak ustalił Pressserwis, przedstawiciele Showmaxa prowadzą rozmowy z kilkoma podmiotami. Do kogo trafi biblioteka?

Jak ustalił Pressserwis, przedstawiciele Showmaxa prowadzą rozmowy z kilkoma podmiotami. Do kogo trafi biblioteka?

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  TVN 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Biblioteka Showmaxa liczy kilkanaście tytułów, w tym produkcje oryginalne takie jak RojstSNL Polska czy Kobiety mafii, ale także projekty, nad którymi trwały prace (dokładnie nie wiadomo, ile ich jest - jednym z nich był serial o superbohaterze). Jak ustalił Pressserwis, kupnem biblioteki zainteresowani są m.in. Kino Polska TV SA, TVN oraz podobno Netflix, który potrzebuje europejskich produkcji w ofercie z uwagi na niedawne zmiany w przepisach Parlamentu Europejskiego. 

Ich zdaniem rozmów na pewno nie prowadzi Ringer Axel Springer Polska, czyli właściciel m.in. VOD.pl. Anonimowy rozmówca dziennikarzy twierdzi, że cena ustalona przez Showmaxa nie jest rozsądna.

Maciej Sojka to osoba według ich wiedzy kierująca Showmaxem na rynku polskim. W rozmowie z Pressserwisem powiedział jedynie, że nie może udzielić żadnych komentarzy w powyższej sprawie. Dziennikarze dodają, że Maciej Sojka oraz menedżerowie związani z Showmaxem, Paweł Hleba, Roman Szczepanik i Jerzy Dzięgielewski założyli spółkę Orphan Studio. Na razie nie wiadomo, czym będą się zajmować, ponieważ nie chcą mówić o działalności.

Wszystko wskazuje na to, że w bibliotece Showmaxa nie będzie filmu Kler, do którego kilka miesięcy temu prawa nabyły inne VOD, na czele z player.pl. Nie zobaczymy tam też serialu Ucho Prezesa, do którego prawa wróciły do twórców. 

Showmax zakończył działalność w Polsce w styczniu 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy biblioteka zostanie odkupiona.

Źródło: pressserwis / zdjęcie główne: Showmax

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV