Blade to 4. czy już 5. faza MCU? Ujawniono zaskakujące szczegóły

Blade wkroczy do MCU - wiemy już, czy dojdzie do tego w 4. czy 5. fazie całego projektu.

Blade wkroczy do MCU - wiemy już, czy dojdzie do tego w 4. czy 5. fazie całego projektu.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  marvel 

Blade będzie jednym z kolejnych projektów MCU, a w tytułową rolę wcieli się dwukrotny laureat Oscara, Mahershala Ali - o takim obrocie spraw dowiedzieliśmy się w trakcie Comic-Conu w San Diego. Większość komentatorów wychodziła z założenia, że ujawniający ten stan rzeczy Kevin Feige odnosi się po prostu do 4. fazy Kinowego Uniwersum Marvela. Ku sporemu zaskoczeniu fanów okazało się jednak, że Łowcę Wampirów zobaczymy już pod szyldem 5. fazy MCU, co w rozmowie z portalem Collider zdradził właśnie prezes Marvel Studios:

To pełny zestaw 4. fazy (producent ma na myśli 10 projektów, które mają już daty premier - przyp. aut.); dokładnie tak, jak 5 lat temu ogłosiłem pełny zestaw 3. fazy. Oczywiście, niektóre rzeczy mogą być przesuwane, zmieniane - i tak rzeczywiście było, co zrozumiecie, gdy tylko spojrzycie na to, co 5 lat temu mówiłem o 3. fazie. Nad tym (4. fazą - przyp. aut.) pracujemy jednak już od jakiegoś czasu i wszystko jest tu już ustawione. No ale tak, zmiany są zawsze możliwe. 

Na bazie powyższej wypowiedzi spekuluje się, że Blade może być jednym z pierwszych filmów 5. fazy projektu - jak wszystko na to wskazuje, film zobaczymy jednak nie wcześniej niż w 2022 roku. 

Źródło: Collider / zdjęcie główne: Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV