Budżetowa wersja Nintendo Switcha zadebiutuje na jesieni

Według najnowszych przecieków nowa konsola od Nintendo zadebiutuje po wakacjach. Ma być tańszą wersją Switcha przeznaczoną przede wszystkim do gry poza domem.

Według najnowszych przecieków nowa konsola od Nintendo zadebiutuje po wakacjach. Ma być tańszą wersją Switcha przeznaczoną przede wszystkim do gry poza domem.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  switch 

Od kilku tygodni po sieci krążą plotki dotyczące planów Nintendo na rozwój platformy Switch. Podobno korporacja planuje odświeżyć swoje portfolio sprzętowe i wypuścić do sprzedaży dwa kolejne modele konsoli. Dziennikarze japońskiej gazety Nikkei twierdzą, że dotarli do dobrze poinformowanych osób, które zdradziły im kilka istotnych informacji na temat nadchodzących urządzeń. Podobno w pierwszej kolejności zadebiutuje mniejsza i tańsza wersja Switcha, a jej premierę zaplanowano na jesień tego roku.

Dziennikarze Nikkei prostują także informacje dotyczące ograniczonej funkcjonalności tego modelu. Pierwotnie spekulowano, że konsola umożliwi wyłącznie grę na małym ekranie i nie będzie można podpiąć ją do telewizora. Według informacji pozyskanych przez Nikkei nie jest to prawdą. Owszem, tańsza konsola będzie mniejsza, ale nie zostanie pozbawiona możliwości gry na telewizorze.

Debiut mocniejszego modelu Switcha zaplanowano na późniejszy termin, chociaż w artykule nie padają żadne konkretne daty. Nie wiadomo także, co ten drugi model zaoferuje i czym dokładnie będzie różnił się od pozostałej dwójki. Z przecieków, do których pod koniec marca dotarli dziennikarze The Wall Street Journal wynika, że konsola może zaoferować coś więcej niż tylko większą moc obliczeniową. Jeden z informatorów twierdzi, że Nintendo planuje przeprowadzić gruntowną rewizję pierwszej generacji Switcha. Co to dokładnie oznacza? Na razie nie mamy pojęcia, ale na jesieni firma powinna uchylić rąbka tajemnicy.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV