Repertuar kin Nowość Program TV

CES 2019: Asus ROG Mothership – hybryda dla wymagających graczy

Większość komputerów hybrydowych to sprzęt opracowany z myślą o pracy biurowej lub prostej obróbce grafiki. Asus udowadnia, że mogą sprawdzić się także w rękach graczy. 

Asus ROG Mothership to prawdopodobnie jeden z najciekawszych sprzętów gamingowych, jakie można zobaczyć na targach CES w Las Vegas. Do niedawna wydawało się, że hybrydowe komputery nadają się do mniej wymagających zadań. Pojawienie się takich sprzętów jak iPad Pro czy Surface Pro udowodniło, że potencjał tych urządzeń jest znacznie większy. W tym roku Asus spróbuje przekonać nas, że hybrydy to doskonały wybór dla graczy.

Asus ROG Mothership wygląda jak Surface Pro na sterydach. To gruby, toporny tablet z odłączaną klawiaturą, który pod obudową skrywa podzespoły, których nie powstydziłyby się gamingowe laptopy. Sercem urządzenia jest podkręcony procesor Intel Core i9-8950HK współpracujący z kartami Nvidii z serii RTX. Sprzęt będzie sprzedawany w wielu konfiguracjach, a najmocniejsze modele zostaną wyposażone w karty RTX 2080 i nawet do 64 GB pamięci RAM oraz do trzech pamięci SSD. Producent zadbał także o ekran: mamy tu do czynienia z 17,3-calową matrycą 1080p odświeżaną z częstotliwością 144Hz o czasie reakcji rzędu 3 ms. Na takim sprzęcie powinniśmy bez problemu odpalić Battlefielda V czy Devil May Cry 5.

Interesująco prezentuje się także magnetycznie mocowana klawiatura. Komunikuje się z komputerem bezprzewodowo, dlatego można odpiąć ją i ustawić w dogodnej pozycji. Poza tym wyposażono ją w touchpad, na którym można wyświetlić klawiaturę numeryczną. Przyciski, jak przystało na sprzęt gamingowy, mają w pełni konfigurowalne podświetlenie. Ich barwę można zsynchronizować z kolorami wyświetlanymi na LED-owym pasku umieszczonym pod wyświetlaczem a także z innymi urządzeniami kompatybilnymi z Aura Sync.

-
-

Niestety, mimo hybrydowej konstrukcji sprzętu nie można nazwać kieszonkowym ani mobilnym. ROG Mothership to prawdziwy kolos, waży aż 4,7 kg. Znacznie więcej niż klasyczne gamingowe laptopy. Nie wiadomo także, ile przyjdzie nam za niego zapłacić, producent nie zdradził jeszcze tej informacji. Podobnie jak dokładnej daty premiery. Wspomina się tylko o tym, że powinien zadebiutować w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.