Repertuar kin Nowość Program TV

CES 2019: Lenovo pokazało ultrapanoromiczny monitor dla graczy

Lenovo dołącza do grona producentów ultrapanoramicznych monitorów. Firma wyprodukuje 43,4-calowy wyświetlacz, który docenią głównie miłośnicy gier komputerowych.

Ultrapanoramiczne monitory zazwyczaj kojarzą się ze sprzętem dla grafików, którzy potrzebują narzędzia do pracy z wieloma programami jednocześnie. Projektanci Lenovo pomyśleli, że taki gadżet może sprawdzić się także w rękach graczy. W końcu zamiast ustawiać obok siebie dwa monitory, aby wyświetlić rozszerzony obraz z gry, moglibyśmy skorzystać z jednego ekranu. Tak powstał ThinkVision P44W, gamingowy monitor od Lenovo z gigantyczną matrycą.

Korzystanie z tego sprzętu przypomina pracę na dwóch wielkich, 24-calowych monitorach o proporcjach 16:10. To prawdziwy kolos. Jeśli chcesz, aby zagościł w twoim domu, prawdopodobnie musisz wyposażyć się w spore biurko. I niezłą sumkę, gdyż za ThinkVision P44W trzeba zapłacić 1199 dolarów. W tej cenie otrzymamy jednak sprzęt, który doskonale dogada się z twoim gamingowym komputerem i sprawi, że granie w takie tytuły jak Far Cry 5 czy Assassin’s Creed: Odyssey stanie się jeszcze bardziej immersyjną rozrywką.

Matryca monitora pracuje w rozdzielczości 3840×1200 i jest odświeżana z częstotliwością 144 Hz. Jak przystało na sprzęt dla graczy, charakteryzuje się bardzo niskim czasem reakcji rzędu 4 ms. Oprócz tego oferuje dostęp do technologii adaptacyjnej synchronizacji obrazu FreeSync 2. Dzięki niej częstotliwość odświeżania obrazu będzie dostosowywana do szybkości pracy karty graficznej od AMD, co zapobiegnie występowaniu efektu rwania obrazu.

-
-

Sprzęt został wyposażony w szereg najpotrzebniejszych złącz. Do dyspozycji otrzymamy dwa porty HDMI 2.0, DisplayPort, cztery USB oraz dwa USB-C. Jedną z ciekawszych funkcji może okazać się możliwość podzielenia matrycy na dwie części i wyświetlania na każdej z nich obrazu z innego źródła. Według wstępnych planów producenta Lenovo ThinkVision P44W pojawi się w sprzedaży w kwietniu tego roku.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.