CES 2019: Lenovo pokazało ultrapanoromiczny monitor dla graczy

Lenovo dołącza do grona producentów ultrapanoramicznych monitorów. Firma wyprodukuje 43,4-calowy wyświetlacz, który docenią głównie miłośnicy gier komputerowych.

Lenovo dołącza do grona producentów ultrapanoramicznych monitorów. Firma wyprodukuje 43,4-calowy wyświetlacz, który docenią głównie miłośnicy gier komputerowych.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Ultrapanoramiczne monitory zazwyczaj kojarzą się ze sprzętem dla grafików, którzy potrzebują narzędzia do pracy z wieloma programami jednocześnie. Projektanci Lenovo pomyśleli, że taki gadżet może sprawdzić się także w rękach graczy. W końcu zamiast ustawiać obok siebie dwa monitory, aby wyświetlić rozszerzony obraz z gry, moglibyśmy skorzystać z jednego ekranu. Tak powstał ThinkVision P44W, gamingowy monitor od Lenovo z gigantyczną matrycą.

Korzystanie z tego sprzętu przypomina pracę na dwóch wielkich, 24-calowych monitorach o proporcjach 16:10. To prawdziwy kolos. Jeśli chcesz, aby zagościł w twoim domu, prawdopodobnie musisz wyposażyć się w spore biurko. I niezłą sumkę, gdyż za ThinkVision P44W trzeba zapłacić 1199 dolarów. W tej cenie otrzymamy jednak sprzęt, który doskonale dogada się z twoim gamingowym komputerem i sprawi, że granie w takie tytuły jak Far Cry 5 czy Assassin's Creed: Odyssey stanie się jeszcze bardziej immersyjną rozrywką.

Matryca monitora pracuje w rozdzielczości 3840×1200 i jest odświeżana z częstotliwością 144 Hz. Jak przystało na sprzęt dla graczy, charakteryzuje się bardzo niskim czasem reakcji rzędu 4 ms. Oprócz tego oferuje dostęp do technologii adaptacyjnej synchronizacji obrazu FreeSync 2. Dzięki niej częstotliwość odświeżania obrazu będzie dostosowywana do szybkości pracy karty graficznej od AMD, co zapobiegnie występowaniu efektu rwania obrazu.

Sprzęt został wyposażony w szereg najpotrzebniejszych złącz. Do dyspozycji otrzymamy dwa porty HDMI 2.0, DisplayPort, cztery USB oraz dwa USB-C. Jedną z ciekawszych funkcji może okazać się możliwość podzielenia matrycy na dwie części i wyświetlania na każdej z nich obrazu z innego źródła. Według wstępnych planów producenta Lenovo ThinkVision P44W pojawi się w sprzedaży w kwietniu tego roku.

Źródło: Informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV