Repertuar kin Nowość Program TV

CES 2019: Razer zaprezentował monitor gamingowy

Razer po raz kolejny rozszerza swoje portfolio produktów gamingowych. Podczas targów CES w Las Vegas firma pokazała monitor skrojony z myślą o graczach.

Kiedy Razer wchodził na rynek, kojarzył się z producentem myszek i klawiatur. Dziś w portfolio firmy znajdziemy znacznie więcej gamingowych zabawek. Od słuchawek poprzez komputery na mikrofonach i smartfonach skończywszy, Razer eksploatuje każdą gamingową niszę. W końcu przyszedł czas, aby zaprezentować światu pierwsze monitory z zielonym logo na obudowie. Oraz modnym, LED-owym podświetleniem.

Podczas targów CES firma pokazała Razer Raptor Gaming Monitor, 27-calowy wyświetlacz pracujący przy rozdzielczości 2560×1440 pikseli. W sprzęcie tym zastosowano matrycę IPS odświeżaną z częstotliwością 144 Hz, którą osadzono w niemal niewidocznych ramkach o grubości zaledwie 2,3 mm. Jak przystało na monitor dla graczy, model ten charakteryzuje się doskonałym czasem reakcji rzędu 1 ms. Razer zapewnia, że matryca będzie w stanie pokryć paletę barw DCI-P3 w 95 procentach i doskonale sprawdzi się do odpalania gier i filmów w trybie HDR.

Warto także zauważyć, że monitor współpracuje z technologią Radeon FreeSync, dzięki czemu będzie synchronizował odświeżanie obrazu z częstotliwością pracy kart graficznych od AMD. Pozwoli to zapobiec ghostingowi podczas odpalania najbardziej wymagających gier. Do dyspozycji otrzymamy także cały szereg najpopularniejszych złącz: HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, USB-C oraz dwa USB 3.0. W Raptor Gaming Monitor nie mogło oczywiście zabraknąć podświetlenia z serii Chroma, sztandarowego bajeru od Razera. W tym sprzęcie w pełni konfigurowalne LED-y umieszczono w podstawce wyświetlacza. Gracze będą mogli skonfigurować je tak, aby świeciły się tą samą barwą co inne sprzęty firmy albo dopasowywały się do tego, co wyświetla się na ekranie.

-
-

Na razie nie znamy dokładnej daty premiery Raptor Gaming Monitor, choć Razer planuje wprowadzić go do sprzedaży jeszcze w tym roku.  Firma zdradziła za to cenę urządzenia. Na rynku amerykańskim monitor kupimy za 700 $, co oznacza, że w Europie będzie dostępny w cenie 700 € (ok. 3000 zł). Dość sporo, ale zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że gadżety od Razera nie należą do tanich zabawek.

Źródło: Informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Dragon Ball Super – kiedy powróci…

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu Dragon Ball Super.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.