Repertuar kin Nowość Program TV

Co łączy Supergirl i Józefa Stalina? Na ratunek 4. sezonu legendarny komiks

Inspiracją dla zasadniczej osi fabularnej 4. sezonu serialu Supergirl będzie jeden z najbardziej oryginalnych komiksów o superbohaterach, Superman - Czerwony syn.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W finale 3. sezonu Supergirl widzieliśmy, że na Syberii pojawiła się istota do złudzenia przypominająca Karę – wszystko wskazuje na to, że poprzez działanie przedmiotu znanego jako Harun-El na Ziemię dotarła inna wersja Dziewczyny ze Stali. Taki obrót spraw potwierdza showrunner Robert Rovner, który przyznaje, że oś fabularna kolejnej odsłony serii będzie inspirowana jednym z najbardziej znanych komiksów ostatnich lat, jakim jest Superman. Czerwony syn z historią autorstwa Marka Millara.

W tym tomie, którego akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, statek z małym Kal-Elem nie rozbija się w Kansas, a w ZSRR. Główny bohater nie tylko dorasta w kołchozie, ale staje się również obrońcą uciśnionych robotników, sojusznikiem socjalizmu i Stalina oraz najsilniejszą bronią Układu Warszawskiego. Z czasem jego losy zaczynają się komplikować; dość powiedzieć, że rewolucję w Związku Radzieckim prowadzi m.in. Batman.

Z kolei wcielający się w rolę Winna Jeremy Jordan wyjawia, że choć jego postać nie będzie regularnie pojawiać się w 4. sezonie, to taki obrót spraw wcale nie oznacza definitywnego pożegnania. „Schott na pewno powróci” – ujawnia aktor, dodając jednocześnie, że cała sytuacja jest pokłosiem jego osobistych decyzji dotyczących życia rodzinnego.

spoilery
-
spoilery
-

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers 4 – teoria o poświęceniu…

Avengers 4 wciąż wpływa na kreatywność fanów MCU. Do sieci trafiają kolejne spekulacje, analizy i…

Michalina Reda
-

Nagini była kobietą? Poznajcie bohaterkę filmu…

Nagini to wężowy pupil Lorda Voldemorta z serii książek i filmów o Harrym Potterze. Dzisiejszy…

Adam Siennica
-

Wiedźmin Netflixa ma już gotowe scenariusze

Wiedźmin jest coraz bliżej rozpoczęcia prac na planie. Oficjalnie scenariusze wszystkich odcinków serialu Netflixa zostały…

Adam Siennica
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – finałowy…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to kolejny film fantasy osadzony w świecie Harry'ego Pottera. Finałowy zwiastun…

Adam Siennica
-

Magnum: sezon 1, odcinek 1 –…

Magnum to nowa wersja popularnego serialu z lat 80., dopasowana do obecnej rzeczywistości. Czy warto…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Will Smith – filmy aktora, które…

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd…

Co o tym sądzisz?