Przeczytaj w weekend

„Creed” – oficjalny opis filmu, w którym powróci Rocky Balboa

Opublikowano zarys fabuły filmu "Creed", w którym Rocky Balboa powróci do boksu w roli trenera.

Opublikowano zarys fabuły filmu "Creed", w którym Rocky Balboa powróci do boksu w roli trenera.

Oskar Rogalski
Oskar Rogalski
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

"Creed" to spin-off serii „Rocky”, w którym główne role grają Sylvester Stallone oraz Michael B. Jordan. Rocky Balboa będzie w nim trenerem syna jednego ze swoich największych rywali - Apollo Creeda. Warner Bros. i MGM opublikowało oficjalny opis filmu:

Adonis Johnson (Jordan) nigdy nie poznał swojego sławnego ojca, bokserskiego mistrza wagi cieżkiej, Apollo Creeda. Ten zmarł tuż przed jego narodzinami. Ale boks płynie w jego krwi, więc Adonis wyrusza do Filadelfii, gdzie Creed stoczył swoją legendarną walkę z Rockym Balboą.

Adonis namierza Rocky'ego (Stallone) i prosi go o bycie jego trenerem. Balboa z początku nie jest zainteresowany, ale widzi w Adonisie siłę i determinację, które przypominają mu o jego przyjacielu, Apollo. Rocky zaczyna więc trenować młodego boksera, samemu walcząc z przeciwnikiem o wiele bardziej zabójczym. 

Z Rockym w swoim narożniku, Adonis nie będzie musiał długo czekać zanim otrzyma szansę walki o mistrzowski tytuł. Ale czy będzie na to gotowy?

Czytaj także: Henry Cavill wystąpi w thrillerze „Stratton” o agencie sił specjalnych

Jeden fragment tego opisu szczególnie rzuca się w oczy. Wszystko wskazuje na to, że Rocky ma poważne problemy zdrowotne. Czy będzie to ostateczny koniec historii filmowego boksera?

Premiera filmu "Creed" w USA zaplanowana jest na 25 listopada. Reżyseruje Ryan Coogler ("Fruitvale Station").

 

Źródło: cominsoon.net / zdjęcie: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV