Criminal: premiera głośnego komiksu Eda Brubakera

Komiks Criminal: Tchórz. Lawless trafił właśnie do sprzedaży nakładem Mucha Comics. Przeczytajcie o szczegółach.

Komiks Criminal: Tchórz. Lawless trafił właśnie do sprzedaży nakładem Mucha Comics. Przeczytajcie o szczegółach.

Seria Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Jej autorami są Ed Brubaker i Sean Phillips, twórcy także takich tytułów jak Zaćmienie, Fatale, Velvet, Incognito i Sleeper.

Album Criminal: Tchórz. Lawless ukazał się dzisiaj nakładem Mucha Comics. Komiks liczy 280 stron w twardej oprawie. 

Oto okładka, przykładowe plansze, a także opis komiksu Criminal: Tchórz. Lawless:

Tom pierwszy zawiera dwie historie otwierające serię Criminal. Z pozoru opowiedziane niezależnie – Tchórz i Lawless – przeplatają wątki, miejsca i postaci, wciągając czytelnika coraz pewniej i głębiej w zimny, aczkolwiek niezwykle żywy świat przestępców.
Tchórz to na pierwszy rzut oka utarta opowieść o napadzie, który przybiera niespodziewany obrót. Jej bohater, Leo, potrafi zaplanować idealny skok, ale nigdy nie podejmuje się niepotrzebnego ryzyka. W życiu bowiem zależy mu tylko na jednym – aby nie trafić dokładnie tam, gdzie jest jego miejsce... do więziennej celi. Nadchodzi jednak dzień, w którym Leo musi złamać swoje zasady i stawić czoła nie tylko zacieśniającemu się wokół niego kręgowi przemocy, ale i konsekwencjom tej decyzji.
Lawless to historia braterskiej miłości. Ale też nienawiści. Po latach spędzonych na wojnie i w więzieniu Tracy Lawless wraca wreszcie w rodzinne strony. Przyświeca mu tylko jeden cel – dojść do prawdy, kto stoi za morderstwem jego brata. Postanawia jednak szukać odpowiedzi jako zupełnie ktoś inny – w końcu nikt już nie pamięta, kim jest Tracy Lawless. Niestety los ma w stosunku do niego inne plany, udowadniając, że czasami nie ma ucieczki przed przeszłością.

Źródło: Mucha Comics / fot. Mucha Comics

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV