Przeczytaj w weekend

Disney+ - cena i data uruchomienia platformy VOD. Masa nowych informacji

Disney+ to platforma streamingowa Disneya, która ma ruszyć jeszcze w tym roku. Na nowej konferencji podano więcej szczegółów oraz zapowiedziano, jakie filmy i seriale trafią do oferty.

Disney+ to platforma streamingowa Disneya, która ma ruszyć jeszcze w tym roku. Na nowej konferencji podano więcej szczegółów oraz zapowiedziano, jakie filmy i seriale trafią do oferty.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  Disney 

Diensy+ jest w fazie rozwoju, jednak oficjalnego uruchomienia platformy (a przynajmniej w USA) możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Tymczasem włodarze Disneya zorganizowali konferencję prasową, na której podzielili się imponującymi planami jeśli chodzi o treści dostępne na platformie. Podano także, ile będzie kosztować usługa - Amerykanie zapłacą za dostęp do platformy 6.99 dolarów za miesiąc, natomiast w przypadku opłacenia całego roku z góry, będzie to 5,83 dolarów miesięcznie lub też 69,99 dolarów za rok (strategia ma na celu uczynienie platformy bardziej atrakcyjną od Netflixa, który w USA podniósł ceny do 8,99 dolarów za miesiąc w wersji podstawowej). Zaznaczono, że na platformie nie będzie reklam; udostępniono także demo, które prezentuje interfejs platformy. Zobaczcie wideo poniżej:

Jak mówi Bob Iger:

Tworzymy produkt, który ma trafić do jak największej liczby konsumentów. Chcemy to osiągnąć poprzez - 1) jakość i różnorodność treści; 2) przyjazny interfejs użytkownika, technologię i samą aplikację; 3) dostępne marki, 4) cenę. Czujemy, że Disneya kochają miliony ludzi na całym świecie. To nasza pierwsza poważna wyprawa w kosmos i chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób.

W pierwszym roku fiskalnym Disney zamierza wydać 1 miliard dolarów na nowe treści. Do 2024 wydane mają zostać 2 miliardy dolarów. Przewiduje się, że do 2024 roku platforma będzie liczyć od 60-90 mln subskrybentów, z czego 20-30 mln będzie ze Stanów Zjednoczonych.

Podczas trzygodzinnej prezentacji ujawniono także szczegóły, które mogą zainteresować wszystkich oczekujących na start platformy. W pierwszym roku swoją premierę ma mieć 25 nowych seriali platformy, 10 nowych filmów oraz ponad 100 istniejących już produkcji Disneya, które zostaną przeniesione na platformę, w tym Kapitan Marvel czy Avengers: Koniec gry. W ofercie znajdzie się około 7500 wyemitowanych już odcinków seriali Disneya i 500 tytułów, które studio dzieli z Fox. Na platformę trafią tytuły jak Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków czy Pinocchio ale i Vaiana: Skarb oceanu, Kraina lodu, Aladyn, Dumbo, Król lew, Toy Story 4, Czarownica 2, Artemis Fowl czy Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, a także cała kolekcja filmów Pixara czy Avatar Jamesa Camerona. Na platformę trafią także Simpsonowie - przypomnijmy, że los animacji do końca nie był przesądzony, jednak teraz wiadomo już, że wszystkie dostępne sezony trafią do Disneya.

Disney+ - platforma ruszy w USA 12 listopada tego roku, zaś globalnie ma być dostępna do końca 2021 roku. Pełna lista tytułów, które trafią na platformę, jest dostępna TUTAJ.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Screen Rant

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV