Dlaczego Avengers nie mają filmu w 4. fazie MCU? Skład mocno zmieni się po Endgame

Avengers nie doczekają się swojego filmu w najbliższej przyszłości MCU. Skład drużyny ulegnie też sporym zmianom w związku z Endgame.

Avengers nie doczekają się swojego filmu w najbliższej przyszłości MCU. Skład drużyny ulegnie też sporym zmianom w związku z Endgame.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Produkcji Avengers 5 na razie w MCU nie zobaczymy - o takim obrocie spraw dowiedzieliśmy się w trakcie Comic-Conu w San Diego, gdzie ogłoszono pełny zestaw filmów i seriali, które wejdą w skład 4. fazy projektu. Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, udzielił po panelu całego szeregu krótkich wywiadów, w których odnosił się do przyszłości uniwersum. Poniżej chcemy Wam przedstawić najważniejsze z udzielonych przez niego informacji. 

O tym, dlaczego w najbliższej przyszłości nie ukaże się film poświęcony Mścicielom jako grupie:

Mieliśmy w tym roku film, który nazywał się Avengers: Endgame, więc chodzi tu o zakończenie - jak sami zobaczyliście - dla wielu z tych postaci. Zaraz ma się rozpocząć 4. faza, która będzie skupiona na dowiadywaniu się nowych rzeczy o postaciach, o których myśleliście, że już je znacie. Jak choćby Czarna Wdowa. Będziemy poznawać nowych, niesamowitych bohaterów, Przedwiecznych i Shanga-Chi, na nowe przygody zabiorą nas Doktor Strange i Thor, no i są jeszcze te seriale z Disney+. Obiecuję wam, że będą spektakularne i zobaczycie w nich to, czego się nie spodziewaliście. 

O przyszłości Avengers:

To będzie już zupełnie inna drużyna niż ta, którą do tej pory widzieliście - o tym właśnie jest Avengers: Koniec gry. To będzie zupełnie inna wersja tej grupy, z postaciami, które już poznaliście, i takimi, które dopiero poznacie. 

O tym, czy Feige w trakcie konwentu użył słowa "mutanci" zamiast "X-Meni", żeby nie przypominać o porażce finansowej produkcji X-Men: Mroczna Phoenix:

Mutanci i X-Men - tych słów można używać wymiennie. Powiedziałem mutanci. Ale tak, cokolwiek zrobimy, będzie się to różnić od tego, co z nimi zrobiono do tej pory. 

O Fantastycznej Czwórce:

Jestem skrajnie wręcz podekscytowany w kwestii tych postaci i tym, że możemy przenieść Pierwszą Rodzinę Marvela wyżej, na poziom, na który ona zasługuje. 

O tym, czy Marvel Studios planuje większe crossovery pomimo braku ogłoszenia kolejnego filmu o Mścicielach:

No cóż, mamy serial The Falcon and the Winter Soldier, mamy WandaVision. W tej ostatniej produkcji wprowadzimy Monicę Rambeau (w jej dorosłej wersji; jako dziewczynkę widzieliśmy ją w Kapitan Marvel - przyp. aut.)... A przecież Scarlet Witch i Doktor Strange też pojawią się na ekranie razem. 

O tym, czy już na początku 4. fazy zostaną położone podwaliny pod większą historię, jak miało to miejsce we właśnie zakończonej Sadze Nieskończoności:

Debatowaliśmy nad tym, co dziś ogłosić. 4. fazę i 5. też? Mamy je już zaplanowane, spędziliśmy nad obiema 5 lat. Ale tyle projektów na przestrzeni 2 lat to już naprawdę dużo. (...) Bardzo lubię sposób prowadzenia narracji w Marvelu. To nie my go przecież wymyśliliśmy. Uwielbiam to, jak rzeczy są budowane: tworzenie apogeum, zespalanie poszczególnych elementów, rozdzielanie, zmienianie. I teraz musimy to zrobić. Nie tylko w filmach, ale też w serialach Disney+. 

Następnym projektem MCU będzie Czarna wdowa - film wejdzie na ekrany kin 1 maja przyszłego roku. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/Twitter/Marvel Universe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV