Przeczytaj w weekend

EA na celowniku. FIFA 19 łamie polską ustawę hazardową?

Hazard w grach to śliski temat. Wygląda na to, że na celowniku znalazło się EA i ich FIFA 19. Ministerstwo Finansów przyjęło zawiadomienie w tej sprawie.

Hazard w grach to śliski temat. Wygląda na to, że na celowniku znalazło się EA i ich FIFA 19. Ministerstwo Finansów przyjęło zawiadomienie w tej sprawie.

Michał Czubak

Michał Czubak

Electronic Arts. będzie musiało zmienić warunki związane z kartami FUT w grze FIFA 19 w Polslce? Niewykluczone, że tak się właśnie stanie. Wszystko zależy od decyzji, jakie w sprawie podejmą instytucje Ministerstwa Finansów, Służby Celnej oraz Urzędu Skarbowego, bowiem do tych instytucji wpłynęło zawiadomienie o możliwości złamania przez firmę przepisów obowiązującej w Polsce ustawy hazardowej. Nie jest to pierwszy raz, kiedy przeciwko EA do instytucji skarbowych, kierowane są takie zawiadomienia, ale z pewnością jest to pierwsze tak formalne zawiadomienie w Polsce. Doniesienie przeciwko Electronic Arts.  złożył Tom Rollauer z kancelarii prawnej Transtica.

Jak podaje Komputer Świat, kancelaria prawna złożyła zawiadomienie do tych instytucji, ponieważ:

Przeanalizowaliśmy dosyć dokładnie model sprzedaży paczek oferowanych przez EA w grze Fifa i jest on co najmniej niejasny w świetle ustawy o grach hazardowych. Zważywszy na fakt że większość z konsumentów gry to dzieci to jest to wysoce nieetyczne. Z roku na rok EA Sports kładzie coraz większy nacisk na inwestowanie realnych pieniędzy w budowanie składu w FIFA ULTIMATE TEAM. Tegoroczna odsłona gry jest tego najlepszym przykładem. Wpaja młodym ludziom model w którym za pieniądze można kupić wszystko a jednocześnie sukcesy w grze są bardzo słabo nagradzane. Wszystko to jest stworzone po to aby zwiększyć sprzedaż punktów Fifa i zakupu losowych paczek które mają znamiona loterii. Zbiera się duża grupa graczy którym zostały zablokowane konta przez EA. Cały proces odwoławczy jest sprzeczny z prawem UE i Polskim.

EA jeszcze nie odniosło się do sprawy. Jeśli tylko pojawi się jakieś stanowisko Electronic Art. wiadomość zaktualizujemy.

Źródło: komputerswiat.pl / fot. EA

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV