Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

FIFA 19. EA komentuje sprawę donosu do Ministerstwa Finansów

Co polski oddział "Elektroników" ma do powiedzenia w sprawie zawiadomienie, jakie przeciwko firmie wpłynęło do m.in. Ministerstwa Finansów?

Wczoraj informowaliśmy, że kilka instytucji w kraju odpowiedzialnych za kontrole finansów, otrzymały zawiadomienie, z treści którego wynika, że EA mogło, za sprawą gry FIFA 19 złamać polskie przepisy ustawy hazardowej. Komputer Świat, który opublikował informacje, uzyskał w końcu stanowisko polskiego oddziału EA w sprawie. EA Polska nie uważa, że gra FIFA 19 narusza polskie przepisy ustawy hazardowej. Ponadto „Elektronicy” wskazują, że na każdym sprzęcie dostępne są narzędzia kontroli rodzicielskiej pozwalające rodzicom upewnić się że ich dzieci mają zapewnioną bezpieczną, rozsądną i odpowiedzialną zabawę. W ten sposób przerzucając odpowiedzialność na rodzica. Ministerstwo Finansów, chociaż zaskoczone zawiadomieniem, postanowiło się bliżej przyjrzeć sprawie.

Poniżej treść oświadczenie, jakie EA Polska przesłało do Komputer Świat:

Głęboko wierzymy, że nasze gry są tworzone i wprowadzane na rynek z zachowaniem wszelkich zasad etycznych i prawnych obowiązujących na całym świecie i traktujemy te zasady bardzo poważnie. Zależy nam aby nas gracze mieli pozytywne i uczciwe doświadczenia w obcowaniu z naszymi grami i przykładamy wielką wagę aby upewnić się że nasze gry są promowane w sposób odpowiedzialny, w zgodzie z lokalnie obowiązującym prawem. Jednocześnie staramy się dać graczom możliwość wyboru sposobu w jaki chcą grać i czy chcą dokonywać opcjonalnych, dodatkowych zakupów w grach traktując nasze zobowiązania w stosunku do tych graczy, zwłaszcza dzieci bardzo poważnie. Co ważne, na każdej platformie istnieją narzędzia kontroli rodzicielskiej pozwalające rodzicom upewnić się że ich dzieci mają zapewnioną bezpieczną, rozsądną i odpowiedzialną zabawę. Narzędzia te umożliwiają rodzicom dokonanie wyboru w jaki sposób ich dzieci mogą grać w gry, włączając w to kontrolę nad dostępnością i wysokością wydatków, ilością czasu spędzonego w grze i rozgrywkach sieciowych oraz współdzieleniem informacji z innymi graczami.

To nie pierwszy raz, kiedy wokół gier EA robi się szum związany z hazardem. Tym razem rozchodzi się o paczki z kartami do trybu FUT w grze FIFA 19, aczkolwiek wcześniej problem dotyczył strzelanki Star Wars: Battlefront II. Pod naciskami EA musiało zmienić swoją politykę lootboxów w tej drugiej grze.

Źródło: komputerswiat.pl / fot. EA Sport

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Co o tym sądzisz?