EA ma problem z Ronaldo. Twórcy serii FIFA przyglądają się sprawie

EA nie ma ostatnio szczęścia do Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Juventusu usunięty z części materiałów promujących FIFA 19. Czy ktoś go zastąpi?

EA nie ma ostatnio szczęścia do Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Juventusu usunięty z części materiałów promujących FIFA 19. Czy ktoś go zastąpi?

Cristiano Ronaldo znów na świeczniku, także i w tematyce gier wideo. Najpierw EA musiało naprędce zmieniać materiały promujące grę FIFA 19 na których CR7 widniał w trykotach madryckiego klubu, w momencie gdy był już zawodnikiem Juventusu Turyn. Teraz znów narobił kłopotu "Elektronikom", którzy zdecydowali się usunąć wizerunek piłkarza z okładki gry - jak na razie wyłącznie na oficjalnej stronie.

Takie działanie EA ma związek z oskarżeniami, jakie wobec CR7 wystosowała Kathryn Mayorga, oskarżająca piłkarza o gwałt, którego miał się dopuścić 9 lat temu. Piłkarz zaprzecza tym oskarżeniom, ale już ponosi konsekwencje skandalu. Portugalczyka, przynajmniej na jakiś czas, skreślono z kadry Portugalii i EA Sports ostrożnie wycofuje się ze współpracy z zawodnikiem.

Internauci dostrzegli również, że z Twittera serii zniknął baner z Cristiano Ronaldo. Przedstawiciele EA Sports poinformowali jednak, że była to zaplanowana akcja ze zmianą materiałów marketingowych i akurat to działanie nie ma związku z oskarżeniami o gwałt.

Widzieliśmy raport zawierający szczegółowe informacje dotyczące zarzutów przeciwko Cristiano Ronaldo. Ściśle monitorujemy sytuację, ponieważ oczekujemy, że sportowcy i ambasadorzy będą zachowywać się w sposób zgodny z wartościami Electronic Arts - czytamy w treści oświadczenia EA Sports.

Przed laty z podobnymi oskarżeniami musiał zmierzyć się inny gwiazdor okładki gry EA Sports. Patrick Kane był twarzą gry NHL 16. Po oskarżeniach o gwałt hokeista został usunięty ze wszystkich materiałów promocyjnych gry, w tym także z okładki.

Źródło: gamesindustry.biz / fot. EA Sports

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV