Repertuar kin Nowość Program TV

Egzorcysta i Zabójcza broń jako seriale w FOX

Telewizja FOX postawiła na adaptowanie kinowych hitów. Jednak na małych ekranach zobaczymy nie tylko wojny z gangsterami z przymrużeniem oka w Lethal Weapon i całkiem poważną wojnę dobra ze złem w The Exorcist.

Stacja telewizyjna FOX ogłosiła, że od 2016 do 2017 w ramówce zagoszczą seriale: Making History, The Mick, APB, Zabójcza broń, Egzorcysta i Zagrywka. Dołączą one do wcześniej zamówionych: 24: Dziedzictwo, Star, rebootu Skazanego na śmierć, Shot Fired i Son of Zorn.

The Exorcist to nowa wersja klasycznego horroru. Akcja będzie rozgrywała się czterdzieści lat po filmie i przedstawi dwóch bardzo różnych od siebie księży, którzy zajmują się przerażającym opętaniem, które dotknęło jedną z rodzin. Serial jest określany mianem thrillera psychologicznego.

W obsadzie znaleźli się: Geena Davis, Alfonso Herrera, Ben Daniels, Brianne Howey i Hannah Kasulka. 20th Century Fox TV i Morgan Creek Productions zajmą się produkcją. Jeremy Slater będzie zarówno scenarzystą, jak i producentem wykonawczym. Producentami będą również: Rolin Jones, James Robinson, Barbara Wall, David Robinson i Rupert Wyatt. Ostatni wymieniony wyreżyserował pilot serialu.

Czytaj także: Spotify produkować będzie własne seriale

Zabójcza broń to serial na podstawie filmowej franczyzy z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem. We współczesnej wersji zobaczymy Clayne’a Crawforda jako Martina Riggsa i Damona Wayansa Sr., który wcieli się w Rogera Murtaugha. W obsadzie pojawią się również: Jordana Brewster, Kevin Rahma i Keesha Sharp.

Serial pisze Matt Miller, który został również producentem wykonawczym. Zabójcza broń wyprodukuje razem z Danem Linem i Jennifer Gwartz. Joseph McGinty Nichol poza funkcją producenta, objął również stanowisko reżysera pilotowego odcinka. Za serial odpowiedzialne są firmy: Warner Bros. Television, Good Session Productions i Lin Pictures.

Źródło: Variety / Zdjęcie główne: materiał z filmu Egzorcysta

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Endgame – Avengers w komiksach mieli…

W obliczu przyszłorocznego Avengers: Endgame chcemy Wam zaprezentować listę najważniejszych historii, w których drużyna Mścicieli…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

Norbert Zaskórski
-

Bumblebee – recenzja filmu

Bumblebee to spin-off serii Transformers, którego bohaterem jest tytułowy Autobot. Tym razem za sterami produkcji…

Ocena recenzenta:
8
Michał Kujawiński
-

Marvel – do kogo należą bohaterowie…

Rok 2018 był niezwykle ważny dla produkcji Marvela. Nastąpiło wiele przełomowych rzeczy, które zmieniły wiele…

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – wyciekły…

Spider-Man: Daleko od domu to nadchodzący film MCU, w którym powróci Peter Parker. I choć…

Co o tym sądzisz?