Repertuar kin Nowość Program TV

Eye Theater ma zapewnić kinowe wrażenia podczas grania na Switchu

Gogle VR dla Nintendo Switcha? Nie, ten sprzęt to po prostu zewnętrzny wyświetlacz, którzy zakładasz na głowę, aby zintensyfikować wrażenia z rozgrywki.

Zawsze podziwiałem fantazję i odwagę japońskich projektantów. Nie boją się eksperymentować z dziwacznymi gadżetami, przez które ich użytkownicy mogą wyjść na ekscentrycznych dziwaków. Jednym z takich urządzeń są gogle Eye Theater dla Nintendo Switcha zaprojektowane przez Thanko Electronics.

Sprzęt może wyglądać jak klasyczny zestaw do wirtualnej rzeczywistości, jednak stworzono go w zupełnie innym celu – ma wywołać wrażenie, że oglądasz obraz na wielkim, kinowym ekranie. Według twórców granie na Eye Theater przypomina siedzenie w odległości czterech metrów od 120-calowego wyświetlacza. Co ciekawe, nie jest to gadżet stworzony wyłącznie z myślą o użytkownikach Switcha, konsolę podpina się do niego za pośrednictwem przejściówki, do której można wpiąć również smartfona.

Niestety, choć na pierwszy rzut oka Eye Theater wygląda bardzo intrygująco, ma jedną poważną wadę, która zdyskwalifikuje go w oczach wielu potencjalnych klientów – pracuje w rozdzielczości 1280×800. Biorąc pod uwagę fakt, że na wyświetlacz będziemy spoglądać z odległości kilku centymetrów, bez problemu dostrzeżemy każdy pojedynczy piksel. Ponadto gogle nie mają oddzielnego systemu zasilania, co oznacza, że będą pobierać energię z baterii konsoli lub telefonu, zauważalnie skracając czas pracy podpiętego urządzenia.

-
-

Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do Japonii i już teraz można zamówić go w przedsprzedaży za 22780 jenów czyli ok. 765 zł. Do klientów trafi we wrześniu.

Eye Theater na pewno nie będzie żadną rewolucją i wątpię, czy kiedykolwiek pojawi się w europejskiej dystrybucji. Jednak jeśli z rozrzewnieniem wspominasz czasy młodości, kiedy kładłeś się do łóżka z Game Boyem, zakrywałeś się kołdrą aż po głowę i odcinałeś od całego świata, aby w pełni zaangażować się w rozgrywkę, możesz rozważyć ściągnięcie tych gogli z Japonii.

Kto wie, może odpalając na nich Super Mario Odyssey, poczujesz się tak, jakbyś znowu miał kilkanaście lat?

 

Źródło: Źródło: resetera.com / Zdjęcie: thanko.jp

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.