Repertuar kin Nowość Program TV

Eye Theater ma zapewnić kinowe wrażenia podczas grania na Switchu

Gogle VR dla Nintendo Switcha? Nie, ten sprzęt to po prostu zewnętrzny wyświetlacz, którzy zakładasz na głowę, aby zintensyfikować wrażenia z rozgrywki.

Zawsze podziwiałem fantazję i odwagę japońskich projektantów. Nie boją się eksperymentować z dziwacznymi gadżetami, przez które ich użytkownicy mogą wyjść na ekscentrycznych dziwaków. Jednym z takich urządzeń są gogle Eye Theater dla Nintendo Switcha zaprojektowane przez Thanko Electronics.

Sprzęt może wyglądać jak klasyczny zestaw do wirtualnej rzeczywistości, jednak stworzono go w zupełnie innym celu – ma wywołać wrażenie, że oglądasz obraz na wielkim, kinowym ekranie. Według twórców granie na Eye Theater przypomina siedzenie w odległości czterech metrów od 120-calowego wyświetlacza. Co ciekawe, nie jest to gadżet stworzony wyłącznie z myślą o użytkownikach Switcha, konsolę podpina się do niego za pośrednictwem przejściówki, do której można wpiąć również smartfona.

Niestety, choć na pierwszy rzut oka Eye Theater wygląda bardzo intrygująco, ma jedną poważną wadę, która zdyskwalifikuje go w oczach wielu potencjalnych klientów – pracuje w rozdzielczości 1280×800. Biorąc pod uwagę fakt, że na wyświetlacz będziemy spoglądać z odległości kilku centymetrów, bez problemu dostrzeżemy każdy pojedynczy piksel. Ponadto gogle nie mają oddzielnego systemu zasilania, co oznacza, że będą pobierać energię z baterii konsoli lub telefonu, zauważalnie skracając czas pracy podpiętego urządzenia.

-
-

Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do Japonii i już teraz można zamówić go w przedsprzedaży za 22780 jenów czyli ok. 765 zł. Do klientów trafi we wrześniu.

Eye Theater na pewno nie będzie żadną rewolucją i wątpię, czy kiedykolwiek pojawi się w europejskiej dystrybucji. Jednak jeśli z rozrzewnieniem wspominasz czasy młodości, kiedy kładłeś się do łóżka z Game Boyem, zakrywałeś się kołdrą aż po głowę i odcinałeś od całego świata, aby w pełni zaangażować się w rozgrywkę, możesz rozważyć ściągnięcie tych gogli z Japonii.

Kto wie, może odpalając na nich Super Mario Odyssey, poczujesz się tak, jakbyś znowu miał kilkanaście lat?

 

Źródło: Źródło: resetera.com / Zdjęcie: thanko.jp

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Michalina Reda
-

Daredevil – nowe zdjęcia z 3.…

Daredevil powróci z 3. sezonem już w przyszłym miesiącu, a do sieci trafiła kolejna porcja…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
Plotka
-

Chirurdzy – kiedy koniec serialu? Ellen…

Chirurdzy to serial, który powraca z 15. sezonem, jednak - jak się okazuje - jego…

Michalina Reda
-

Venom – symbiont w nowym spocie…

Venom zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie. Zobaczcie kolejny spot promocyjny, który trafił do sieci.

Co o tym sądzisz?