Repertuar kin Nowość Program TV

Eye Theater ma zapewnić kinowe wrażenia podczas grania na Switchu

Gogle VR dla Nintendo Switcha? Nie, ten sprzęt to po prostu zewnętrzny wyświetlacz, którzy zakładasz na głowę, aby zintensyfikować wrażenia z rozgrywki.

Zawsze podziwiałem fantazję i odwagę japońskich projektantów. Nie boją się eksperymentować z dziwacznymi gadżetami, przez które ich użytkownicy mogą wyjść na ekscentrycznych dziwaków. Jednym z takich urządzeń są gogle Eye Theater dla Nintendo Switcha zaprojektowane przez Thanko Electronics.

Sprzęt może wyglądać jak klasyczny zestaw do wirtualnej rzeczywistości, jednak stworzono go w zupełnie innym celu – ma wywołać wrażenie, że oglądasz obraz na wielkim, kinowym ekranie. Według twórców granie na Eye Theater przypomina siedzenie w odległości czterech metrów od 120-calowego wyświetlacza. Co ciekawe, nie jest to gadżet stworzony wyłącznie z myślą o użytkownikach Switcha, konsolę podpina się do niego za pośrednictwem przejściówki, do której można wpiąć również smartfona.

Niestety, choć na pierwszy rzut oka Eye Theater wygląda bardzo intrygująco, ma jedną poważną wadę, która zdyskwalifikuje go w oczach wielu potencjalnych klientów – pracuje w rozdzielczości 1280×800. Biorąc pod uwagę fakt, że na wyświetlacz będziemy spoglądać z odległości kilku centymetrów, bez problemu dostrzeżemy każdy pojedynczy piksel. Ponadto gogle nie mają oddzielnego systemu zasilania, co oznacza, że będą pobierać energię z baterii konsoli lub telefonu, zauważalnie skracając czas pracy podpiętego urządzenia.

-
-

Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do Japonii i już teraz można zamówić go w przedsprzedaży za 22780 jenów czyli ok. 765 zł. Do klientów trafi we wrześniu.

Eye Theater na pewno nie będzie żadną rewolucją i wątpię, czy kiedykolwiek pojawi się w europejskiej dystrybucji. Jednak jeśli z rozrzewnieniem wspominasz czasy młodości, kiedy kładłeś się do łóżka z Game Boyem, zakrywałeś się kołdrą aż po głowę i odcinałeś od całego świata, aby w pełni zaangażować się w rozgrywkę, możesz rozważyć ściągnięcie tych gogli z Japonii.

Kto wie, może odpalając na nich Super Mario Odyssey, poczujesz się tak, jakbyś znowu miał kilkanaście lat?

 

Źródło: Źródło: resetera.com / Zdjęcie: thanko.jp

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Te bohaterki rzucą na Was urok.…

W sieci pojawiły się nowe prace Chrissie Zullo, cenionej wśród miłośników popkultury artystki, która lubuje…

Piotr Piskozub
-

Lubicie czy nie, ale te figurki…

Do sieci trafiły już zdjęcia figurek kolekcjonerskich z najnowszej serii od DC Collectibles.

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Aquaman – poznajcie kolejnego…

Na Comic-Conie w San Diego pojawiło się kilka przedmiotów promujących film Aquaman - między innymi…

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Krwawa jatka i przekleństwa…

Ruszamy z San Diego Comic-Con na poważnie. Oto mroczny zwiastun serialu Titans opartego na komiksach…

Adam Siennica
-

Ostatni Jedi – ten plakat zaświeci…

Artysta Mark Englert stworzył prawdziwie magiczny plakat filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi. Zobaczcie galerię.

Piotr Piskozub
-

Masz 4 tysiące dolarów? Zadrapana tarcza…

Marvel uruchomił nową linię sprzedażową przedmiotów z MCU - wśród nich znajdziemy tarczę Kapitana Ameryki…

Co o tym sądzisz?