Film wojenny na smartfona? W planach film kręcony w całości w pionowym kadrze

Timur Bekmambetov, rosyjski producent, znowu szykuje technologię, która ma wprowadzić coś kompletnie nowatorskiego do kina. Wyjawił projekt

Timur Bekmambetov, rosyjski producent, znowu szykuje technologię, która ma wprowadzić coś kompletnie nowatorskiego do kina. Wyjawił projekt

Adam Siennica
Adam Siennica

Timur Bekmambetov to producent, który chce zmieniać kino. Częściowo mu się to udało, bo w roli producenta spopularyzował technologię Screenlife, która opowiada historię z perspektywy komputera, tabletu czy smartfona. Jest on uważany za jednego z wynalazców tego formatu, który mogliśmy oglądać w takich filmach jak Searching oraz Smierc z komputera. Bekmambetov idzie krok dalej i ma ambitne plany.

Producent chce stworzyć pierwszy pełnometrażowy film w całości kręcony w pionowym kadrze. Wiemy, że tradycyjnie każdy film ma poziomy kadr. Tego typu treści zostały w ostatnich latach spopularyzowane przez portale Snapchat oraz TikTok. Dlatego też docelowo film jest tworzony z myślą o widzach oglądających na ekranie smartfona.

Projekt nosi tytuł V2. Escape From Hell. Jest to opowieść o sowieckim pilocie, który musi uciec z niemieckiego obozu koncentracyjnego kradnąc samolot. Historia oparta jest na faktach. 

Budżet filmu zamknie się w kwocie 10 mln dolarów. Partnerem produkcji jest MTS, największy operator telefonii komórkowej w Rosji, który wypuści ten film w tym kraju na swojej platformie streamingowej.

W planach jest stworzenie dwóch wersji. Jedna rosyjskojęzyczna na rosyjski rynek. Druga angielskojęzyczna na rynek międzynarodowy. Ona też będzie mieć inne sceny i rozpocznie się od pokazania, jak Luftwafe bombarduje Londyn. Premiera jest planowana na 2021 rok.

Bemmambetov jest pionierem wykorzystania tej technologii w tworzeniu fabuł. Wcześniej wyprodukował serial Dead of Night, który był w taki sposób kręcony dla portalu Snapchat. Była to historia nastolatki, która próbuje przeżyć apokalipsę zombie. Producent stworzył też pierwszy kinowy film w całości kręcony z perspektywy pierwszej osoby - Hardcore Henry.

Co sądzicie o jego nowym pomyślę? Przyjmie się?

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV