Filmy DC dla dorosłych? Wpływ Jokera. Plany na przyszłość ujawnione!

Variety dotarło do informacji dotyczących planów Warner Bros. na filmy z bohaterami DC. Czyżby sukces Jokera przełożył się na większy nacisk na komiksowe historie dla dorosłego widza?

Variety dotarło do informacji dotyczących planów Warner Bros. na filmy z bohaterami DC. Czyżby sukces Jokera przełożył się na większy nacisk na komiksowe historie dla dorosłego widza?

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Sukces Jokera i Aquamana daje Warner Bros. nieco więcej oddechu, po kiepskim starcie filmów z bohaterami DC. Nic więc dziwnego, że studio śmielej planuje przyszłość związaną z DC Films. W nowym raporcie Variety pojawiły się ciekawe informacje dotyczące planów studia oraz platformy HBO Max, gdzie miałoby pojawić się wiele nowych produkcji z postaciami DC.

Według informacji Variety, HBO Max bada możliwość zapełnienia biblioteki filmami z bohaterami DC. Nie będą to jednak postacie z topu, takie jak Superman i Batman. Filmy trafiające do oferty serwisu będą miały budżety nie większe niż 65 mln dolarów (tyle mniej więcej wynosił budżet Jokera). Warner Bros. w przeciwieństwie do konkurencji z Disneya i Marvela, planuje tworzenie produkcji skierowanych do dorosłego widza. Otwiera to spore możliwości dla Warnera, aby znaleźć miejsce na rynku, w którym mogliby rozdawać karty. Wynik finansowy i artystyczny Jokera ma być najlepszą motywacją dla studia oraz dowodem, że jest to możliwe i opłacalne.

Variety podaje także, że wciąż studio zastanawia się nad kierunkiem jeśli chodzi o postacie Batmana i Supermana. Z tym pierwszym bohaterem sytuacja została jednak wyjaśniona i wiemy już, że pojawi się w nim sporo czarnych charakterów znanych z komiksów. Jeśli The Batman odniesie finansowy sukces, studio ponoć rozważy opcję stworzenia spin-offów poświęconych takim postaciom jak Catwoman, Pingwin czy Riddler. Kluczowi członkowie obsady zarówno w filmie o Mrocznym Rycerzu, jak i z Ptaków Nocy, podpisali kontrakty dające możliwość powrotu tym aktorom i ich postaciom w solowych filmach.

Studio wciąż nie wie jednak, co zrobić z postacią Supermana. Trudno określić przyszłość Henry'ego Cavilla w tej roli oraz istnieje ryzyko, że rynek został zapełniony tą postacią ze względu choćby na zapowiedziany serial z tym bohaterem na The CW. Dlatego też studio rozważa nowe możliwości i prowadzi dyskusje m.in. z J.J. Abramsem, którego firma Bad Robot podpisała umowę ze studiem. Na początku tego roku doszło też do spotkania z Michaelem B. Jordanem, który przedstawił swoją wizję na postać Człowieka ze stali. Nie wiadomo na czym stanęły rozmowy po obu stronach, ale projekt ten i tak nie ma szans ukazać się przed rokiem 2023.

Pozostałe informacje z raportu Variety:

  • Studio planuje skupić się na postaci Green Lanterna, Geoff Johns pod koniec roku ma dostarczyć gotowy scenariusz nowego filmu.
  • DC podobno też wciąż wierzy w Ezrę Millera jako Flasha. Film wciąż jest w rękach Andy'ego Muschiettiego, a nowy scenariusz napisać ma Christina Hodson.
  • Wciąż w planach jest spin-off Aquamana zatytułowany The Trench, który miałby skupić się na morskich stworzeniach, które odegrały drugoplanową rolę w tej produkcji. 
  • Warner Bros. nie planuje wypuszczenia na HBO Max tzw. Snyder Cut, czyli wersji reżyserskiej Zacka Snydera filmu Liga Sprawiedliwości. Informatorzy Variety twierdzą, że nie ma takiej mowy i nie powinno to mieć nigdy miejsca. 

 

 

Źródło: Variety/ zdjęcie główne: DC Comics

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV