Przeczytaj w weekend

G2A w morzu krytyki. Deweloperzy zachęcają do pobierania pirackich gier

Platforma G2A, sprzedająca klucze do gier, od dłuższego czasu wzbudza kontrowersje. Teraz przeciwko platformie występują sami twórcy gier, które zachęcają do pobierania gier z pirackich źródeł.

Platforma G2A, sprzedająca klucze do gier, od dłuższego czasu wzbudza kontrowersje. Teraz przeciwko platformie występują sami twórcy gier, które zachęcają do pobierania gier z pirackich źródeł.

Michał Czubak
Michał Czubak
Tagi:  piractwo 

Platforma G2A umożliwiająca sprzedaż kluczy do gier wzbudza sporo kontrowersji i znów znalazła się w ogniu krytyki. Tym razem ze strony deweloperów. Głos w sprawie zabrał Mike Rose z No More Robots - odniósł się on do przykładu gry Descenders. Zaznaczył on, że w wyszukiwarkach wyniki z G2A plasują się wyżej niż odnośniki do sklepów wydawcy, a wszystko to przez sponsorowane reklamy Google.

Rose zaznacza, że twórcy nie otrzymują żadnych pieniędzy ze sprzedaży przez G2A. W związku z tym zachęca on graczy do rezygnowania z zakupów na tej platformie i zamiast tego... zachęca do piracenia. 

Proszę, jeśli macie zamiar kupić grę od G2A, po prostu pobierzcie piracką wersję! Mówię szczerze! Deweloperzy w obu przypadkach nie dostają ani grosza, więc wolelibyśmy, żeby G2A też nie zarobiło żadnych pieniędzy - napisał na twitterze

Podobnego zdania jest studio RageSquid i Rami Ismail z firmy Vlambeer.

Proszę, użyjcie torrentów zamiast kupować nasze gry na G2A - oznajmiło studio RageSquid

Jeżeli nie stać was na nasze gry albo nie chcecie ich kupować za pełną cenę, proszę, skorzystajcie z pirackiej wersji, zamiast nabywać klucz u sprzedawców. Te strony kosztują nas mnóstwo czasu spędzonego na obsłudze klienta, który mógłby zostać przeznaczony na pracę - tłumaczy z kolei Rami Ismail

To nie pierwszy raz, kiedy temat G2A poruszany jest przez osoby z branży gier. Wcześniej o firmie było głośno z uwagi na zerwanie współpracy Gearbox Software z platformą.

Źródło: twitter.com / fot. G2A

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV