Repertuar kin Nowość Program TV

Globalny ranking prędkości internetu: Polska spadła w zestawieniu

Pod koniec roku firma Ookla przeprowadziła globalny test szybkości internetu mobilnego oraz stacjonarnego. Które miejsce zajmuje na nim Polska?

Firma Ookla, właściciel serwisu Speedtest.net, regularnie bada wydajność łącz internetowych użytkowników z całego świata. Zebrane dane po przeprowadzeniu gruntownej analizy prezentowane są za pośrednictwem rankingów szybkości internetu mobilnego oraz stacjonarnego. Polska zwyczajowo zajmuje w nich miejsca pośrodku stawki, ale w ubiegłym pozycja naszego kraju nieco się osłabiła.

Według najświeższych danych średnia prędkość pobierania danych za pośrednictwem internetu stacjonarnego wynosi 54,33 Mb/s, a wysyłania – 26,8 Mb/s. Choć Polska doskonale wpisuje się w tę średnią z prędkością pobierania rzędu 54,47 Mb/s, jej pozycja w ostatnim zestawieniu spadła o trzy miejsca z 31. na 34. Liderem rankingu jest Singapur, w którym średnia prędkość pobierania wynosi aż 190,94 Mb/s. Kolejne pozycje zajmują Hongkong (161,39 Mb/s) oraz Islandia (156,16 Mb/s).

-
-

Jeśli zaś chodzi o internet mobilny, to tu globalna średnia prędkości pobierania wynosi 25,08 Mb/s, a wysyłania 9,79 Mb/s. W tym przypadku pozycja Polski również spadła o trzy miejsca, z 52. na 55. Przy czym po raz kolejny udało nam się przekroczyć średnią z prędkością pobierania danych na poziomie 27,89 Mb/s. Liderem tego rankingu okazała się Islandia z wynikiem 72,77 Mb/s. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Norwegia (65,88 Mb/s) oraz Kanada (63,06 Mb/s).

Źródło: Ookla

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]