Globalny ranking prędkości internetu: Polska spadła w zestawieniu

Pod koniec roku firma Ookla przeprowadziła globalny test szybkości internetu mobilnego oraz stacjonarnego. Które miejsce zajmuje na nim Polska?

Pod koniec roku firma Ookla przeprowadziła globalny test szybkości internetu mobilnego oraz stacjonarnego. Które miejsce zajmuje na nim Polska?

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  internet 

Firma Ookla, właściciel serwisu Speedtest.net, regularnie bada wydajność łącz internetowych użytkowników z całego świata. Zebrane dane po przeprowadzeniu gruntownej analizy prezentowane są za pośrednictwem rankingów szybkości internetu mobilnego oraz stacjonarnego. Polska zwyczajowo zajmuje w nich miejsca pośrodku stawki, ale w ubiegłym pozycja naszego kraju nieco się osłabiła.

Według najświeższych danych średnia prędkość pobierania danych za pośrednictwem internetu stacjonarnego wynosi 54,33 Mb/s, a wysyłania - 26,8 Mb/s. Choć Polska doskonale wpisuje się w tę średnią z prędkością pobierania rzędu 54,47 Mb/s, jej pozycja w ostatnim zestawieniu spadła o trzy miejsca z 31. na 34. Liderem rankingu jest Singapur, w którym średnia prędkość pobierania wynosi aż 190,94 Mb/s. Kolejne pozycje zajmują Hongkong (161,39 Mb/s) oraz Islandia (156,16 Mb/s).

Jeśli zaś chodzi o internet mobilny, to tu globalna średnia prędkości pobierania wynosi 25,08 Mb/s, a wysyłania 9,79 Mb/s. W tym przypadku pozycja Polski również spadła o trzy miejsca, z 52. na 55. Przy czym po raz kolejny udało nam się przekroczyć średnią z prędkością pobierania danych na poziomie 27,89 Mb/s. Liderem tego rankingu okazała się Islandia z wynikiem 72,77 Mb/s. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Norwegia (65,88 Mb/s) oraz Kanada (63,06 Mb/s).

Źródło: Ookla

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV