God of War: Twórcy zdradzają, że tytuł gry wybrano… w losowaniu

Niewiele brakowało, a seria God of War nazywałaby się zupełnie inaczej. Twórcy ujawniają kulisy wyboru tytułu.

Niewiele brakowało, a seria God of War nazywałaby się zupełnie inaczej. Twórcy ujawniają kulisy wyboru tytułu.

God of War to jedna z najpopularniejszych serii związanych z konsolami Sony. Jej pierwsza odsłona zadebiutowała w 2005 roku na PlayStation 2 i od tego czasu doczekała się kilku równie udanych kontynuacji. Najnowsza, czyli God of War z roku 2018, przeniosła Kratosa w zupełnie nowe realia i mocno zmieniła mechanikę rozgrywki. Nie zmieniło się jedno - to nadal świetna produkcja, którą pokochali gracze i recenzenci.

Okazuje się jednak, że niewiele brakowało, a ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem seria nazywałaby się zupełnie inaczej. Twórcy gry wspominają o tym w rozmowie na Twitterze. Cory Barlog z Santa Monica Studio zażartował, że oryginalnie gra miała nazywać się Angry Man from Ancient Greece. To oczywisty żart, ale niedługo po tym jego wpis skomentował David Jaffe, ujawniając jednocześnie, że deweloperzy brali od uwagę trzy tytuły - God of War, Dark Odyssey i At The Hand of the Gods. Twórcy długo nie mogli dojść do porozumienia w tej sprawie i ostatecznie postanowili, aby o wszystkim zadecydowało... losowanie. Ostatecznie wygrał ten pierwszy tytuł.

Źródło: comicbook.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV