Gra o tron - Emilia Clarke i Kit Harington komentują finał serialu

Gra o tron otrzymała najważniejsze statuetki na tegorocznej gali Emmy. Korzystając z okazji, dziennikarze zapytali głównych aktorów o kontrowersyjny finał serialu.

Gra o tron otrzymała najważniejsze statuetki na tegorocznej gali Emmy. Korzystając z okazji, dziennikarze zapytali głównych aktorów o kontrowersyjny finał serialu.

Michalina Reda
Michalina Reda

Gra o tron ostatnio znów jest jednym z gorących tematów - tej nocy w USA odbyło się rozdanie nagród Emmy, na którym serial HBO zdobył kilka najważniejszych statuetek (listę zwycięzców znajdziecie tutaj). Z tego okazji w Los Angeles pojawili się główni aktorzy z obsady, którzy udzielali także wywiadów obecnym na gali dziennikarzom. Ci zaś, korzystając z okazji, nie mogli pominąć najważniejszego pytania ostatnich miesięcy - co myślisz o fali hejtu, jaka spłynęła na 8. sezon Gry o tron?

Tym razem swoimi opiniami podzielili się Emilia Clarke i Kit Harington, czyli odtwórcy ról Daenerys Targaryen i Jona Snow. Jak mówi aktorka:

Słuchaj, moim zdaniem to bardzo pochlebne. Skoro komuś tak bardzo zależy, by zrobić szum wokół finału i wokół tego, jak jego zdaniem powinni skończyć bohaterowie czy jak powinny zostać zamknięte poszczególne wątki... To po prostu niezwykle pochlebne. To tylko pokazuje jak bardzo ten serial był uwielbiany.

Clarke dodała również, że od premiery finału serialu minęło wystarczająco dużo czasu by aktorzy mogli nieco odetchnąć, ochłonąć i zdystansować się. Zapytana natomiast o możliwość kontynuacji Gry o tron, odpowiedziała, że jej zdaniem nie znajdą się aktorzy ani członkowie ekipy z zamkniętego już serialu, którzy byliby w stanie wrócić i nakręcić jeszcze kilka kolejnych sezonów. Jak mówi, oni wszyscy poświęcili serialowi wszystko i teraz są szczęśliwi mogąc odpocząć.

Tymczasem Harington - jak się okazuje - nadal nie miał okazji by obejrzeć finałowy sezon serialu, wobec czego nie może udzielić subiektywnej opinii. Jak mówi:

Ja jeszcze tego nie obejrzałem - oto mój sposób na radzenie sobie z kontrowersją. Ale wiem, jak dużo pracy trzeba było włożyć w ten sezon, każdy włożył w to całe swoje serce i największy wysiłek. Wiedzieliśmy, że to, co robimy, było właściwe pod względem fabularnym i wiedzieliśmy, że było to właściwe dla naszych bohaterów, ponieważ żyliśmy z nimi przez dziesięć lat. Tak więc, jeśli chodzi o nas, te kontrowersje tak naprawdę na nas nie wpływają.

Przypomnijmy, że to właśnie Gra o tron została okrzyknięta Najlepszym serialem zdobywając główną statuetkę Emmy.

Źródło: variety.com, deadline.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV