Gra o tron - fani biorą dzień wolny na finał. Pod petycją coraz więcej podpisów

Gra o tron zakończy się najbliższej nocy. Wielu fanów specjalnie na tę okazję wzięło kolejny dzień wolny od pracy.

Gra o tron zakończy się najbliższej nocy. Wielu fanów specjalnie na tę okazję wzięło kolejny dzień wolny od pracy.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  hbo polska 

Gra o tron to prawdziwy fenomen kulturowy. Finałowy sezon budzi rozmaite emocje wśród fanów i bije kolejne rekordy oglądalności. Przed nami już tylko jeden odcinek, którego żaden miłośnik serialu nie chce przegapić - na całym świecie zaobserwowano nawet trend brania wolnego od pracy, specjalnie po to, by w spokoju i bez pośpiechu obejrzeć nowy epizod.

Według magazynu People na ten ruch zdecydowało się nawet 10,7 mln osób - tyle z nich ma zgłosić nieobecność w pracy w najbliższy poniedziałek na mocy L4. Finałowy odcinek zostanie wyemitowany w USA w niedzielę w godzinach wieczornych, jednak analitycy przewidują, że widzowie będą chcieli go uczcić imprezami bądź zajmą się analizowaniem fabuły przez całą noc, stąd też nie będą zdolni by przyjść kolejnego dnia do pracy. Ci zaś, którzy przyjdą, najprawdopodobniej będą spóźnieni i mniej produktywni niż zwykle - tak wyglądają przewidywania analityków, którzy zajęli się tym problemem. Badanie zostało przeprowadzone przez Workforce Institute z Kronos.

Im bliżej do finałowego odcinka, tym goręcej robi się również w temacie petycji, o której pisaliśmy tutaj. Dziś pękł pierwszy milion - w chwili pisania tego newsa, aż 1 042 534 osoby żądają remake'u 8. sezonu. Przypomnijmy, że petycja wywołała burzę w sieci i została wyśmiana przez część internautów oraz skrytykowana przez gwiazdy.

W sprawie niezadowolonych fanów wypowiedział się też ostatnio Isaac Hempstead Wright, odtwórca roli Brana Starka. Sam pomysł na petycję nazywa absurdalnym i śmiesznym - uważa, że to zabawne, że ludziom wydaje się, iż mogą sobie czegoś żądać tylko dlatego, że im się nie podobało. Sam uważa, że zakończenie będzie świetne. Ponadto, dodaje, że to naturalna kolej rzeczy i że to dobrze, że finałowy sezon budzi takie emocje - inaczej nie byłaby to Gra o tron. Jak mówi:

Wiem, że na ostatnie odcinki spadło dużo krytyki. Nie do końca to rozumiem. Ludzie chyba liczyli na to, że zobaczymy finał w stylu Avengers - że wszystkie superzjawiska będą wyjaśnione, że wszyscy się zjednoczą i będzie wspólna akcja... Ale Gra o tron taka nie jest. To serial z natury nieprzewidywalny. Bohaterowie nie robią tego, czego widzowie od nich oczekują? To dobrze. Ludzie silnie się wkurzają i podchodzą do tego emocjonalnie? To przecież właśnie dlatego Gra o tron osiągnęła taki sukces. Bo nie pokazuje tego, czego wszyscy chcemy.

Podobnego zdania jest także Jacob Anderson, który w serialu wciela się w Szarego Robaka. Jak twierdzi, według niego zakończenie jest satysfakcjonujące, ale jednocześnie jest świadomy, że nie będzie tak dla każdego. Dodaje jednak, że Gra o tron zaoferuje nam takie zakończenie jakiego potrzebujemy, a nie takie, jakiego wszyscy by sobie życzyli. Zapytany o petycję, odpowiada:

Uważam, że to okropne. Ja tam byłem i według mnie cała ekipa wykonała kawał naprawdę ciężkiej pracy. Trywializowanie tego, czego dokonali, jest po prostu przykre.

Sami twórcy również zdają się mieć świadomość, że finał nie zachwyci wszystkich fanów. Jak mówią David Benioff i D.B. Weiss:

Chcemy, by ludzie to pokochali. Dla nas to naprawdę dużo znaczy. Spędziliśmy przy tym serialu 11 lat. I zdajemy sobie sprawę, że czegokolwiek byśmy nie zrobili i tak znajdzie się grupa ludzi, która będzie to krytykować, nawet najlepszą z możliwych wersji zakończenia. Bo nie ma takiego zakończenia, na które wszyscy odpowiedzieliby: "Muszę przyznać - zgadzając się z wszystkimi pozostałymi ludźmi na tej planecie - że to idealne zakończenie serialu". Taka rzeczywistość nie istnieje.

Zobaczcie, jak Anderson ćwiczył za kulisami:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

After Sunday’s episode, I want to big up @rowleyirlam and his incredible stunt team. Without these men and women we would all look like (very gracious) experimental dancers, but they make shit look like IT HURTS. And sometimes it did. For them. They took hits and tumbles and ACTUAL FIRE to entertain us all. That’s dedication. Thank you for making grey Worm look like he can have a scrap. Fun Fact: Me and Rowley worked together on our first film as actor and stunt coordinator, respectively. 12 YEARS AGO! I kept looking at him and saying in my head “look how far we’ve come”. It’s important to remember these things sometimes. I also wanted to post it because I thought I looked cool. Might delete later 💅🏽

Post udostępniony przez Raleigh Ritchie (@raleighritchie)

Gra o tron - finałowy odcinek zostanie wyemitowany dziś w nocy na HBO.

Źródło: comicbook.com, syfy.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV