Gra o tron s08e01 - Nikolaj Coster-Waldau komentuje ostatnią scenę odcinka

Gra o tron powróciła na ekrany z 8. sezonem. Aktorzy w wywiadach komentują wydarzenia.

Gra o tron powróciła na ekrany z 8. sezonem. Aktorzy w wywiadach komentują wydarzenia.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Gra o tron 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Nikolaj Coster-Waldau komentuje wydarzenia związane z Jaime'em Lannisterem. Ściślej rozmowa dotyczy tego momentu, gdy zauważył Brana na wózku inwalidzkim.

Aktor tłumaczy, że Jaime'emu towarzyszyła mieszanka skrajnych emocji. Począwszy od zdziwienia, ponieważ wózki inwalidzkie nie są czymś normalnym i często spotykanym w Westeros. Jego zdaniem dopiero w następnej chwili doszło do niego, że to Bran, którego wypchnął przez okno w ostatniej scenie pilota serialu. Nie oczekiwał, że go tu spotka, ale zdaniem aktora Jaime wiedział o tym, że on żyje.

- Jego misja znów się zmienia. Od:" Wiem, że mój brat Tyrion tam jest i będę walczył po stronie dobra" do "Jestem po uszy w g**nie". Wie, że próbował zabić jednego z lordów Winterfell i sądzi, że będzie chciał się zemścić. Tego Jaime oczekuje - mówi aktor.

Nie skomentował, jak potoczy się jego spotkanie z Daenerys, która wie, że Jaime zabił jej ojca.

W innym wywiadzie Lena Headey omówiła wątek królowej Cersei. Przyznaje, że była przeciwna temu, by Cersei zgodziła się na seks z Euronem. Były na temat prowadzone dyskusje i zdaniem aktorki, Cersei dalej walczyłaby o niezależność, tak jak zrobiła to w momencie, gdy powiedziała Euronowi: Jeśli chcesz królową? Zasłuż na nią. Zastanawia się, czy taka decyzja nie jest sprzeczna z charakterem postaci.

- Tak długo o tym rozmawialiśmy, że dochodziliśmy do wniosku: może to za dużo. Potem stwierdziliśmy, że spróbujemy to nakręcić i zobaczymy, jak to działa. Czasem trzeba pokazać inne oblicze postaci. Trzeba zaskoczyć siebie w roli aktorki, ale także siebie w roli swojej bohaterki - powiedziała Lena Headey w rozmowie z Ew.com.

Gra o tron emitowana jest w każdy poniedziałek.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV