Gra o tron 8 - kim jest Nocny Król? symbol może być sugestią

Gra o tron powróciła z 8. sezonem, a wraz z nim spekulacje i wyciągania rozmaitych tropów z odcinków. Co sugeruje premiera?

Gra o tron powróciła z 8. sezonem, a wraz z nim spekulacje i wyciągania rozmaitych tropów z odcinków. Co sugeruje premiera?

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gra o tron powróciła i dała widzom bardzo mocną scenę pod koniec premierowego odcinka 8. sezonu. Na ścianie mogliśmy dostrzec wiadomość od Nocnego Króla dla świata żywych - tajemniczy symbol przypominający spiralę został ułożony z poćwiartowanych ludzkich członków, a na środku przybito zwłoki dzieciaka, które potem ożyły.

Wspomniana spirala pojawiła się po raz pierwszy w 3. sezonie serialu. Jon Snow i Mance Ryder natknęli się na nią, gdy została ułożona ze zwłok koni. Symbol był też w 6. sezonie w odcinku o genezie Nocnego Króla.

Jednak po pierwszym odcinku fani zaczynają dostrzegać w spirali podobieństwo do herbu Targaryenów. Jeśli czytaliście moją recenzję i rozmowy w komentarzach, to wiecie, że moje pierwsze skojarzenie także było z tym związane. Jeśli porównamy zdjęcia, można dostrzec wyraźne podobieństwa. Szczególnie, że najnowsze przedstawienie spirali różni się od poprzednich. Trzy końce po lewej współgrają z trzema głowami smoka, a te po prawej z ogonami.

Czy to oznacza, że Nocny Król był Targaryenem? Niewątpliwie teraz spekulacje idą w tym właśnie kierunku. Fakt, że zdobył też własnego smoka jest jednym z argumentów popierających tezę.

A czy Wy dostrzegacie w tym związek z Targaryenami? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV