Przeczytaj w weekend

Gra o tron - wojna handlowa USA i Chin odbiła się na emisji finału?

Gra o tron napotkała problemy z emisją finału w Chinach. Czy powodem może być wojna handlowa pomiędzy tym państwem, a Stanami Zjednoczonymi? - czytamy w raporcie CNN.

Gra o tron napotkała problemy z emisją finału w Chinach. Czy powodem może być wojna handlowa pomiędzy tym państwem, a Stanami Zjednoczonymi? - czytamy w raporcie CNN.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  chiny 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Finał sezonu serialu Gra o tron zgromadził przed ekranami rekordową liczbę widzów. Jednak jak podaje CNN, nie wszyscy mieli już okazję cieszyć się premierą ostatniego odcinka 8. sezonu serialu HBO.

W raporcie stacji czytamy, że platforma Tencent, która ma prawa do pokazywania serialu w Chinach, napotkała problemy z przesłaniem finału sezonu na chiński rynek. W mediach komentujący spekulują, że powodem jest wynik niedawnej wojny handlowej miedzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi.

Drodzy użytkownicy, z przykrością informujemy, że szósty odcinek ósmego sezonu Gry o tron, nie będzie dostępny w sieci w zamierzonym czasie ze względu na problemy z transferem mediów. - przeczytać możemy w oświadczeniu Tencenta.

Oświadczenie nie podaje konkretnej daty emisji odcinka finałowego. HBO w swoim oświadczeniu z kolei pisze, że nie mają problemu z dostarczaniem treści i będą prowadzić dalsze wyjaśnienia z platformą Tencent, aby dowiedzieć, co się stało. Wojna handlowa miedzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi trwa od jakiegoś czasu i może odbić się ona także na świecie rozrywki. Są to oczywiście jedynie domysły, ale jest to tematem spekulacji wielu mediów w USA.

Gra o tron zbiera mieszane opinie, a w odbiorze nie pomagają na pewno pojawiające się w kadrze plastikowe butelki oraz kubki ze Starbucksa. O tym drugim zrobiło się szczególnie głośno, a sprawę skomentowała teraz Emilia Clarke, aktorka wcielająca się w postać Daenerys.

Pozwolę sobie na małą ciekawostkę o Grze o tron. Nie pijemy Starbucksa. Więc każdy, kto jest przy kubu Starbucksa, to ktoś, kto nie jest członkiem obsady. Nie ma nigdzie mocha-wocha-frappuccino.

Pod koniec finału serialu, Arya Stark zdecydowała się opuścić Westeros i odkryć miejsca, których nie ma nawet na mapach. Zainspirowało to jednego z widzów do rozmyślań nad ewentualnym spin-offem z podróżniczką Aryą w roli głównej. Pomysł ten poparł nawet Stephen King:

Gra o tronźródło: Twitter

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV