Gwiezdne Wojny - Knights of the Old Republic jako film lub serial? Są plany!

Kathleen Kennedy podczas niedawnego Star Wars Celebration udzieliła wywiadu MTV News. Potwierdziła jedną z plotek.

Kathleen Kennedy podczas niedawnego Star Wars Celebration udzieliła wywiadu MTV News. Potwierdziła jedną z plotek.

Adam Siennica

Adam Siennica

Gwiezdne Wojny będą rozrastać się w zupełnie innym kierunku. Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to ostatnia część Gwiezdnej Sagi i Lucasfilm potwierdza, że zostawiając ją za sobą, będą w stanie tworzyć inne historię. Dzięki Disney+ również będą mogli zrobić coś bardziej kameralnego.

Dziennikarz zapytał Kathleen Kennedy o plotki na temat zekranizowania historii z gry Star Wars: Knights of the Old Republic. Potwierdziła, że tworzą coś w związku z tym tematem, ale jeszcze nie wiedzą, co z tego wyjdzie, czyli czy będzie to serial lub film. Jest to jeden z planów rozważanych przez Lucasfilm, więc nawet nie wiadomo, czy miałaby to bezpośrednia adaptacja historii, czy jedynie inspiracja. Takim sposobem Kennedy potwierdziła jedną z plotek z marca 2019 roku. Wówczas mówiono o tym, że miałby być to serial w Disney+.

Przypomnijmy, że epicka historia rozgrywa się jakieś 4000 lat przed wydarzeniami z Gwiezdnej Sagi. Bogaty świat tego okresu był też rozbudowywany przez komiksy, książki oraz grę Star Wars: The Old Republic. To właśnie wtedy też była m.in. wielka wojna Jedi z Imperium Sithów.

Kennedy dodała też, że nie wykluczają pojawienie się niektórych postaci z Gwiezdnej Sagi w innych historiach, które zostaną stworzone w przyszłości.

Źródło: MTV News / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV