Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - plakaty i spoty. Czy Poe i Finn będą parą?

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie rozkręca się w promocji. Nowe materiały i komentarze na temat nadchodzącej superprodukcji.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie rozkręca się w promocji. Nowe materiały i komentarze na temat nadchodzącej superprodukcji.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to koniec Gwiezdnej Sagi, czyli historii opowiadanej od 1977 roku. Z tego też powodu wiele postaci zobaczymy po raz ostatni. Trylogia sequeli zmotywowała widzów do różnych spekulacji i teorii. Na przykład wielu fanów chciało, aby Finn i Poe byli pierwszą ekranową homoseksualną parą w kinowych Gwiezdnych Wojnach. Rozpoczęło się to w 2015 roku wraz z Przebudzeniem Mocy i królowaniem hashtagów #FinnPoe oraz #Stormpilot.

J.J. Abrams został o to zapytany podczas rozmowy z portalem Variety.com i reżyser otwarcie dementuje tę fanowską teorię. Nie będzie żadnego romansu pomiędzy panami. Zdaniem reżysera to po prostu naturalna chemia pomiędzy postaciami i ich relacja jest o wiele głębsza niż romantyczna. To głęboka więź, która wytworzyła się w walce.

Oscar Isaac żałuje, że ten scenariusz nie zostanie zrealizowany i gdyby byli parą, byłoby to jego zdaniem fajne rozwiązanie do zagrania. Dla niego to naturalny rozwój tej relacji, ale uznaje, że w tym przypadku pojawił się jakiś strach przed wprowadzeniem takiego wątku. John Boyega potwierdza również brak romantycznej więzi, twierdząc, że to jedynie platoniczna i braterska relacja.

Abrams sugeruje jednak, że jakaś reprezentacja społeczności LGBTQ pojawi się w filmie, bo chce, aby tacy widzowie idący do kina, widzieli, że są reprezentowani na ekranie. Nie chciał jednak wyjaśnić szczegółów.

Chris Terrio, współscenarzysta filmu tłumaczy, że razem z J.J. Abramsem potraktowali bardzo poważnie zakończenie Powrotu Jedi i wypełnienie przepowiedni o tym, że Anakin Skywalker przywróci równowagę Mocy, która jego zdaniem objawia się tym, co zrobił Vader z imperatorem. Podkreśla, że ostrożnie podeszli do kwestii Palpatine'a i jego powrotu, aby według niego jedna z najpiękniejszych scen w historii kina nie została popsuta. Z jego wypowiedzi wynika, że naprawdę poważnie i z sercem traktują zakończenie oryginalnej trylogii. Oczywiście nie wyjawił niczego na temat kulisów powrotu imperatora, ale sugeruje, że mitologia Star Wars daje w tym aspekcie pełne pole do popisu.

Obiecuje także więcej informacji o genezie Najwyższego Porządku ponad to, co już ustalono w książkach z Gwiezdnych Wojen

Skywalker: Odrodzenie - nowe spoty. Jeden potwierdza sztylet Sithów! Pisaliśmy o nim w analizie zwiastuna oraz w plotkach.

Według portalu Fandango film Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie jest najbardziej oczekiwanym tytułem przez widzów Stanach Zjednoczonych. Ponad 70% ankietowanych podkreśla, że serial The Mandalorian rozbudził w nich chęć i ekscytację seansem części IX.

Mark Raats, grafik z Australii stworzył na zlecenie Lucasfilm plakat na rynek australijski, który celebruje całą Gwiezdną Sagę. Jest też plakat z Rey pośród szczątków drugiej Gwiazdy Śmierci. Zobaczcie go w galerii:

 

 

Źródło: uproxx, variety.com, comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV