Przeczytaj w weekend

Henry Cavill: filmy, wzrost, instagram – wszystko, co chcecie wiedzieć o nowym Geralcie

Właśnie ogłoszono, że Henry Cavill zagra główną rolę w serialu Wiedźmin, który powstaje dla Netflixa. Przybliżamy Wam więc kilka najważniejszych informacji na temat aktora, którego już niedługo cały świat będzie oglądał w charakteryzacji Geralta.

Właśnie ogłoszono, że Henry Cavill zagra główną rolę w serialu Wiedźmin, który powstaje dla Netflixa. Przybliżamy Wam więc kilka najważniejszych informacji na temat aktora, którego już niedługo cały świat będzie oglądał w charakteryzacji Geralta.

Michalina Reda
Michalina Reda

Henry Cavill to Geralt w nadchodzącym serialu Wiedźmin - informacja o angażu spadła na fanów jak grom z jasnego nieba. Reakcje na tę doniesienia z Netflixa są w głównej mierze entuzjastyczne, a widzowie już nie mogą się doczekać, aż zobaczą, jak prezentuje się Superman w roli Rzeźnika z Blaviken. Skoro zatem wiadomo już, że to właśnie Cavill zagra główne skrzypce w produkcji, warto pokrótce przybliżyć się jego dotychczasowej karierze.

Henry Cavill - filmy

Zanim jeszcze Henry Cavill stał się popularny za sprawą roli Supermana, grał w mniej znanych produkcjach, przyjmując role niewielkie czy też drugoplanowe. Zamiłowanie do aktorstwa przejawiał już we wczesnych latach, dołączając do szkolnych przedstawień czy adaptacji sztuk Szekspira. Co ciekawe, na wielkie ekrany wkroczył tak naprawdę jeszcze za czasów szkolnych - Cavill miał ledwie 17 lat, gdy na drodze castingu obsadzono go w roli młodego Alberta Mondego w filmie The Count of Monte Cristo. Potem propozycje kolejnych większych bądź mniejszych ról zaczęły pojawiać się same - jeszcze w 2002 roku młody Henry zagrał w produkcjach takich jak Goodbye Mr. Chips czy Sprawy Inspektora Lynleya.

W późniejszych latach jego kariera zaczęła nabierać tempa. Cavill dołączał do coraz głośniejszych produkcji i grał u boku coraz bardziej rozpoznawalnych aktorów. W filmie I Capture the Castle zagrał wraz z Billem Nighym, Rose Byrne czy Romolą Garai, zaś w późniejszym Tristan + Isolde figurował w obsadzie obok Jamesa Franco, Sophyi Miles czy Marka Stronga. W międzyczasie same role również stawały się bardziej znaczące - w filmie Red Riding Hood z 2006 roku, 21-letni Henry Cavill grał przecież pierwszoplanową rolę Myśliwego! Tak rozpoczęła się jego droga do wyjścia z niewielkich ról epizodycznych - prawdziwy przełom miał jednak nastąpić dopiero rok później.

W 2007 roku Cavilla obsadzono w roli Charlesa Brandona, pierwszego księcia Suffolk, w nagradzanym serialu The Tudors. To właśnie ta kreacja (którą swoją drogą kontynuował przez trzy kolejne lata) przyniosła mu dużą popularność, zwracając na niego uwagę producentów i twórców filmowych. Na efekty tej popularności nie trzeba było długo czekać - jeszcze w 2011 roku ogłoszono, że to właśnie Henry Cavill zagra Supermana w komiksowym filmie Man of Steel. Tym samym Brytyjczyk stał się pierwszym aktorem spoza Stanów Zjednoczonych, który kiedykolwiek wcielił się w Clarka Kenta. Role takiej rangi nie odklejają się od aktorów szczególnie łatwo - nie jest zatem zaskoczeniem, że Cavill podpisał kontrakty na kolejne produkcje i w późniejszych latach widzowie mogli oglądać go także w Batman v Superman: Dawn of Justice oraz filmie Justice League. Wielu fanów wciąż liczy na produkcję Człowiek ze stali 2, jednak w tym przypadku na konkretny musimy jeszcze trochę poczekać.

A co poza Supermanem? Owszem, Cavill dołączał do innych projektów filmowych, jednak - rzec można - raczej okazjonalnie. Po premierze filmu DC w 2013 roku, największą produkcją z jego udziałem był prawdopodobnie pełen akcji The Man from U.N.C.L.E, w którym grał u boku Armiego Hammera i Alicii Vikander. W ostatnich latach aktor pojawił się także w produkcji Sand Castle oraz w tegorocznym Mission: Impossible - Fallout, gdzie bił się z samym Tomem Cruise'em.

Henry Cavill i tytuł najseksowniejszego faceta...

Zejdźmy również poza ekrany, angaże czy nagrody filmowe. W końcu do ciekawostek zaliczyć można także takie informacje, jak zdobycie przez niego pierwszego miejsca w rankingu na Najseksowniejszego mężczyznę świata (przeprowadzonego przez magazyn Glamour w 2013 roku) oraz trzeciego miejsca w podobnym rankingu 100 najseksowniejszych mężczyzn 2013 roku (tym razem według magazynu Empire). Henry Cavill ma 1,85 m wzrostu, a do wspomnianej już roli Człowieka ze stali poddawał się katorżniczym treningom, by przybrać na masie. Jak sam mówił, nie chce, by jego muskulaturę stworzono przy pomocy sterydów czy efektów specjalnych, bo byłoby to ujmą dla postaci Supermana. Poza karierą aktorską, Cavill jest także rzecznikiem Durrell Wildlife Conservation Trust (czyli organizacji zajmującej się wymierającymi gatunkami) oraz ambasadorem The Royal Marines Charity. Prywatnie wciąż jest kawalerem - nie ma żony, ale ma za to najlepszego przyjaciela, psa Kala rasy Akita. Według dostępnych ciekawostek, to właśnie z nim mieszka na co dzień w Londynie.

Henry Cavill na Instagramie

Henry Cavill jest również czynnym użytkownikiem mediów społecznościowych - aktora można znaleźć na Instagramie, gdzie systematycznie zamieszcza kolejne wpisy. Prawdopodobnie to tam będą pojawiały się kolejne ciekawostki i - kto wie - być może jego pierwsze zdjęcia w charakteryzacji Geralta.

Przypomnijmy, że zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa ruszą jeszcze w 2018 roku, zatem niewykluczone, że w nadchodzącym czasie poznamy kolejnych aktorów. Będziemy Was informować o wszystkich szczegółach.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV